21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sağlık hizmeti...

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sağlık hizmeti 5 yaşında

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Kasım 2022 Çarşamba - 11:16Güncelleme: 16 Kasım 2022 Çarşamba - 11:16
Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sağlık hizmeti 5 yaşında

Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi'nin "Sağlık Birimi" 5 yaşına girdi. Bugüne kadar 20 bin 813 vatandaşa muayene, enjeksiyon ve pansuman gibi hizmetler veren sağlık birimi, 8 bin 461 kişinin de hasta naklini yaptı.

“Denizli’de kimse sahipsiz kalmayacak” sloganıyla faaliyete geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nin “Evde Sağlık” birimi 5 yaşına girdi. 16 Kasım 2017’den bugüne günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan yaşlı, yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen vatandaşların; tanısı konulmuş sağlık sorunlarının ev ortamında planlanan tedavisinin takibi ve uygulamasını yapan birim 35 yılda 20 bin 813 vatandaşın imdadına koştu.

Doktor muayenesi, enjeksiyon, serum ve pansuman gibi bugüne kadar 20 bin 813 vatandaşa 514 bin 288 kez hizmet veren Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nin sağlık birimi tam donanımlı ambulanslarla 8 bin 461 kişinin de hasta naklini gerçekleştirdi.

TAM DONANIMLI AMBULANSLARLA NAKİL

Evlerden sağlık kuruluşlarına ya da sağlık kuruluşlarından evlere 8 bin 461 kişinin 50 bin 128 kez hasta naklini gerçekleştiren sağlık birimi toplamda 29 bin 274 vatandaşın sağlık hizmeti ihtiyacına cevap verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nin evde bakım birimi ise günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Evde bakım ve sağlık hizmeti müracaatları ise 0 (258) 377 20 12 numaralı telefondan alınıyor.

Haberin DevamıReklam

“DERTLERE DERMAN OLMAYA GAYRET EDİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ihtiyaç sahibi vatandaşların zor günlerinde yanlarında olabilmenin çok kıymetli olduğunu dile getirdi. Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Denizlimizde nerede yardıma muhtaç bir hemşehrimiz varsa, nerede bize ihtiyaç varsa onu gidermeye, tüm imkanımızla dertlere derman olabilmeye gayret ediyoruz” dedi.

“KİMSE ‘BEN YALNIZIM’ DEMESİN”

Evde Sağlık birimi çalışanlarına emekleri için teşekkür eden Zolan, “”Biz istiyoruz ki, Denizli’de kimse ‘ben yalnızım’ demesin. Bizim isteğimiz Denizli’de yaşayan herkes mutlu olsun, kapısı çalınmayan, evine gidilmeyen kimse kalmasın” diye konuştu.