06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sağlık hizmeti...

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sağlık hizmeti 4 yaşında

Haber Merkezi - 18 Kasım 2021 Perşembe - 12:10 Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sağlık hizmeti 4 yaşında

Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi'nin "Sağlık Birimi" 4 yaşına girdi. Bugüne kadar 16 bin 627 vatandaşa muayene, enjeksiyon ve pansuman gibi hizmetler veren sağlık birimi, 5 bin kişinin de hasta naklini yaptı.

A- A+

“Denizli’de kimse sahipsiz kalmayacak” sloganıyla faaliyete geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nin “Evde Sağlık” birimi 3 yaşına girdi. 16 Kasım 2017’den bugüne günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde sağlık hizmetine ihtiyaç duyan yaşlı, yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen vatandaşların; tanısı konulmuş sağlık sorunlarının ev ortamında planlanan tedavisinin takibi ve uygulamasını yapan birim 4 yılda 16 bin 627 vatandaşın imdadına koştu. Ayrıca tam donanımlı ambulanslarla 6 bin 407 kişinin de hasta naklini gerçekleştirdi.

TAM DONANIMLI AMBULANSLARLA HASTA NAKLİ

Evlerden sağlık kuruluşlarına ya da sağlık kuruluşlarından evlere 6 bin kişinin 408 bin 500 kez hasta naklini gerçekleştiren sağlık birimi toplamda 36 bin 962 vatandaşın sağlık hizmeti ihtiyacına cevap verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nin evde bakım birimi ise günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım hizmetine ihtiyaç duyan yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

” VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ “

Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nin Denizli’nin tamamında gönüllere dokunmaya devam ettiğini belirten Zolan, merkezin 19 ilçe ve 616 mahallede hizmet verdiğini söyledi. Denizlililerin çok önemli bir ihtiyacına yanıt verdiklerini ifade eden  Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Nerede yardıma muhtaç bir hemşehrimiz varsa, nerede bize ihtiyaç varsa oraya koştuk, bugüne dek onbinlerce vatandaşımıza gece gündüz demeden evde bakım ve sağlık hizmeti verdik, vermeye de devam ediyoruz” dedi.

“BU PROJEYİ ‘İYİ Kİ BAŞLATMIŞIZ’ DİYORUM”

Çok önemsediği Evde Bakım ve Sağlık Merkezi hizmetini başlatmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Zolan, “Evde Bakım ve Sağlık Merkezi, benim çok arzu ettiğim, birçok işten daha ön planda olan ve insanımızın mutlu ve huzurlu olması için vermiş olduğumuz bir proje. Her geçen yıl ‘iyi ki başlatmışız’ diyorum. Projemizle ‘kapısı çalınmayan, derdi sorulmayan kimse kalmayacak’ demiştik. Denizlimizde kimse sahipsiz değil. Biz istiyoruz ki, Denizli’de kimse ‘ben yalnızım’ demesin. Bizim isteğimiz Denizli’de yaşayan herkes mutlu olsun, kimse acı çekmeden ihtiyacını karşılasın, sahipsiz, kapısı çalınmayan, evine gidilmeyen kimse kalmasın” diye konuştu.

Merkezin sağlık biriminin 4 yılını kutlayan Zolan, bu özel projeye emek veren, vatandaşın imdadına koşan tüm çalışanlara teşekkür etti.