13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesine İçişleri Bakanlığı ve...

Denizli Büyükşehir Belediyesine İçişleri Bakanlığı ve Denizli Valiliğinden teşekkür belgesi

Haber Merkezi - 24 Eylül 2021 Cuma - 15:07 Denizli Büyükşehir Belediyesine İçişleri Bakanlığı ve Denizli Valiliğinden teşekkür belgesi

Denizli ve çevre illerde çıkan orman yangınlarını söndürme çalışmalarına ekipleriyle aktif olarak görev alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı ve Denizli Valiliği tarafından "teşekkür belgesi" ile ödüllendirildi.

A- A+

Yaz aylarında çeşitli illerde çıkan orman yangınlarını söndürmek için yapılan çalışmalarda görev alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve AFAD Denizli İl Müdürlüğü ekipleri teşekkür belgesi ile ödüllendirildi. Denizli Valiliği’nde gerçekleştirilen programa Vali Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı, Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya ve AFAD Denizli İl Müdürü Ali Etiz katıldı.

Vali Atik, yangın söndürme ve soğutma faaliyetlerine katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Orman Bölge Müdürlüğü ve AFAD Denizli İl Müdürlüğü ekiplerine teşekkür belgelerini verdi. Atik, ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla hazırlanan teşekkür belgesini de Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a takdim etti.

ATİK: TÜRKİYE’DE ÖRNEK İLLERDEN BİRİ OLDUK

Törende konuşan Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. Atik, “Hem şahsınıza hem personelinize göstermiş olduğunuz gayretten dolayı teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bizleri gururlandırdınız. Çok güzel bir uyumla, Denizlimizde çok şüküorman yangınları

r yangınlar büyümeden kontrol altına alındı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim yüzümüzü ağarttınız. Denizli olarak Türkiye’de örnek illerden biri olduk. Bu başarı sizin. Allah razı olsun. Büyükşehir Belediyemiz çevre il ve ilçelere de yardım için gitti. Buradaki kısıtlı ekibimize rağmen biz bu başarıyı elde ettik” dedi.

Haberin DevamıReklam

Denizli’nin yangın ve afetlere karşı güçlü bir altyapısı olduğunu belirten Atik, “Büyükşehir Belediyemizin zamanında yapmış olduğu planlamayla Denizli olarak farkımız ortaya konuldu. Afetlerle mücadele anlamında Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatımız, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerimiz ikmal noktasında da çok fazla sıkıntı çekmedi. Büyükşehir Belediyemizin zamanında planlayıp köylerimize koyduğu hidrant sistemi sayesinde su ikmali çok rahat yapılabildi” diye konuştu.

ZOLAN: GÜZEL BİR İŞBİRLİĞİ SERGİLENDİ

Büyükşehir Belediyesi olarak gerek Denizli’de, gerekse şehir dışında gerçekleşen orman yangınlarında tüm ekiplerle büyük bir uyumla çalıştıklarını söyleyen Zolan ise, “Orman teşkilatımız, itfaiye teşkilatımız, AFAD’ımız işbirliği içerisinde, orman yangınlarına anında müdahale etti. Yangınlar büyümeden söndürüldü” ifadelerini kullandı.

Kendisinin ve Vali Atik’in de sürekli yangınların çıktığı alanlarda bulunduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Hem moral hem de sevk idare anlamında orada bulunmamız gerekiyordu. Hep beraber güzel bir iş birliği örneği sergilendi. İtfaiye teşkilatımız hem Marmaris hem de Manavgat’taki yangınların söndürülmesine de destek oldu” dedi.

Teşekkür belgelerinin moral ve motivasyon sağladığını, orman yangınları sırasında vatandaşların da çok büyük fedakarlık ve mücadele örneği sergilediğini anlatan Zolan, sözlerine şunlaı ilave etti:

“Teşekkürün en büyüğü vatandaşlarımıza, bize her yönüyle destek oldular. Araçları yanan vatandaşlarımız oldu, bir ormancı kardeşimiz yaralandı. Yangın esnasında araçlarımız sarp yerlere ulaşırken zarar gördüğünde o ilçedeki tamirci esnafımız aracımızı tamir etti. Bedel teklif ettiğimizde, ‘Bu da bizim desteğimiz olsun, elimizden gelen bu, ben de vatana, ormana bu şekilde destek olayım’ diye kadirşinas vatandaşlarımız elinden geleni yaptı. Bunlar bizi biz yapan değerler. Vatandaşlarımızla, tüm kurumlarımızla birlikte mücadele ettik.”