Büyükşehir Belediyesinden Yenişafak Mahallesi’ne 3 park ve halı saha – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinden Yenişafak Mahallesi’ne 3 park...

Büyükşehir Belediyesinden Yenişafak Mahallesi’ne 3 park ve halı saha

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Mart 2024 Salı - 13:37Güncelleme: 19 Mart 2024 Salı - 13:37
Büyükşehir Belediyesinden Yenişafak Mahallesi’ne 3 park ve halı saha

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Yenişafak Mahallesi’nde içerisinde halı saha, yürüyüş yolları, fitness ve çocuk oyun gruplarının olduğu 3 parkı hizmete açtı. Denizli’nin yeşil alan konusunda parmakla gösterilen bir şehir haline geldiğini söyleyen Başkan Osman Zolan, “2004 yılında 3-5 olan park sayısını Denizimizde 1.876’ya ulaştırdık” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Yenişafak Mahallesi’nde yapımını tamamladığı, içerisinde halı saha, yürüyüş yolları, fitness ve çocuk oyun gruplarının olduğu 3 park hizmete açıldı. Açılış dolayısıyla düzenlenen törene AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  

Açılış programı öncesi halı sahada çocuklarla bir süre futbol oynayıp kaleye şut çeken Zolan ve beraberindekiler, renkli görüntüler oluşturdu.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törende konuşan Başkan Zolan, Denizli’nin yeşil alan konusunda parmakla gösterilen bir şehir haline geldiğini belirterek, “Şehrimizde kişi başına düşen yeşil alan çok üst seviyeye çıktı. 2004 yılında 3-5 park olan sayısını bin 876’ya ulaştırdık. Dile kolay, bunların her biri tek tek yapıldı. Şimdi evden çıkıp 150-200 metre yürüdüğünüzde mutlaka küçük de olsa bir parka ulaşıyoruz” dedi.

“ŞEHRİMİZE SADECE VE SADECE HİZMET ETTİK”

Vatandaşların isteklerini yerine getirmek için gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Zolan, “Biz eser ortaya koyma peşindeyiz. İnşallah bu eserlerimizi arttırarak devam edeceğiz. Biz hiçbir zaman şov yapmadık, sadece iş yaptık. Şehrimize sadece ve sadece hizmet ettik. İnşallah aynı anlayışla koşacağız ve şehrimizi daha ileriye, daha güzele inşallah hep beraber götüreceğiz” diye konuştu.

Denizli'nin bugün dünya kentlerinden birisi haline geldiğine dikkati çeken Başkan Zolan, kentin en büyüğü olan 10 bin tonluk su deposu açılışını yaptıklarını hatırlatarak, “Şimdi 3 parkımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Üçünün toplamı yaklaşık 6 bin metrekare. İçinde halı saha, oyun ve spor aletleri olan parkımız bölgemizin ihtiyacını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AÇILIŞ DUALARLA YAPILDI

Milletvekili Ök ise, Denizli’nin kişi başına düşen en fazla yeşil alan ile Türkiye'nin en önde gelen illerden biri olduğunu belirterek, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Biraz önce çok güzel bir su deposunun açılışını yaptık. Tamamen geleceğimize yönelik planlanmış bir proje su deposu. Büyükşehir Belediye Başkanımız sadece şehri güzelleştirmek için değil aynı zamanda geleceğe yönelik de projeler yapıyor. O anlamda da kendisinden Allah razı olsun diyorum. Parkımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmanın ardından içerisinde halı saha, 2 adet yürüyüş yolu, 2 adet fitness grubu, 3 adet çocuk oyun grubu ile dinlenme ve oturma alanlarının bulunduğu 3 parkın açılış kurdelesi dualarla kesildi.

Açılışın ardından Başkan Zolan ve beraberindekiler hizmete açılan parklarda incelemede bulunup hatıra fotoğrafı çektirdi.