21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinden yangın mağduru 2 aileye...

Büyükşehir Belediyesinden yangın mağduru 2 aileye yardım

Haber Merkezi - 20 Ağustos 2021 Cuma - 11:42 Büyükşehir Belediyesinden yangın mağduru 2 aileye yardım

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Buldan ilçesinin Türlübey Mahallesi'nde çıkan orman yangınında samanları ve arı kovanları küle dönen iki çiftçiye sahip çıktı.

A- A+

Denizli, Muğla ve Antalya’da çıkan orman yangınlarını söndürmek için başta İtfaiye Dairesi olmak üzere tüm ekipleriyle birlikte seferber olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, yangında mağdur olan vatandaşları yalnız bırakmıyor. Türlübey Mahallesi’ndeki orman yangınına müdahale ederken traktörü yanan Süleyman Köylüoğlu’nun ekmek teknesini yenileyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez samanları ve arı kovanları küle dönen iki çiftçiye daha yardım elini uzattı.

Orman yangınında zarar gören vatandaşlara yardımcı olmak için sahada inceleme yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Veysel Karataş’ın samanlarının, Türker Kesentürk’ün ise arı kovanlarının yandığını belirledi. Karataş ile Kesentürk aileleri, zararlarını karşılayarak kendilerini zor günlerinde yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. 

KESENTÜRK: SANKİ CİĞERİM YANDI

Haberin DevamıReklam

Olay günü yaşananları anlatan Türker Kesentürk, arı kovanlarının yanmasından dolayı büyük bir üzüntü duyduğunu söyledi. Kesentürk, “İtfaiye ekipleri, orman, köylümüz ve diğer köylerden gelen vatandaşlarımızla yangını söndürmek için çabaladık ama yangın rüzgardan dolayı çok hızlı ilerlediği için arı kovanlarım yandı. Çok büyük üzüntü duydum. Kovanlarım yanarken sanki ciğerim yandı. Sağ olsun Denizli Büyükşehir Belediyemiz bu mesleği devam ettirmem için nakdi yardımda bulundu. Denizli Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ederim. İşimi Büyükşehir Belediyemizin vermiş olduğu yardımla devam ettireceğim” diye konuştu.

ZOLAN: HER ZAMAN VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her koşulda ve her zaman vatandaşların yanlarında oldukları mesajını paylaşan Başkan Osman Zolan ise, “Hepimizi derinden üzen orman yangınında çiftçilerimizin zararları oldu. Daha önce Süleyman kardeşimizin yanan traktörü yerine yeni traktörünü almıştık. Yaptığımız inceleme ve araştırmalarda samanları ve arı kovanları yanan iki çiftçimizin de zararlarını tazmin ettik. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her koşulda vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha Denizlimize, ülkemize ve tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinim iletiyorum” ifadelerini kullandı.