Büyükşehir Belediyesinden tarımsal sulamaya destek – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinden tarımsal sulamaya destek

Büyükşehir Belediyesinden tarımsal sulamaya destek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Şubat 2024 Cumartesi - 13:29Güncelleme: 10 Şubat 2024 Cumartesi - 13:30
Büyükşehir Belediyesinden tarımsal sulamaya destek

Denizli Büyükşehir Belediyesinin, bu yıl yapacağı dağıtımla birlikte 2014’den bugüne verdiği tarımsal sulama borusu desteği 323 bin 110 metreye ulaşacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kırsalda üretimi artırarak çiftçinin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği tarımsal amaçlı sulama borusu desteği bu yıl da devam edecek. Sulama borusu dağıtımlarından birisi Çameli İlçe Otogarı’nda gerçekleştirildi.

 

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, AK Parti Çameli İlçe Başkanı Cengiz Yılmaz, Denizli Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Zolan, burada yaptığı konuşmada, Denizli’yi daha ileri ve güzele götürmeye gayret ettiklerini belirterek, “İnsanlarımızın üretimde, günlük hayatta ve sosyal hayatta hiçbir eksiklik hissetmemesini sağlamak için el ele gönül gönülegayret ediyoruz. Bizim davamız, yürüyüşümüz budur. Biz Çameli’mize ve tüm ilçelerimize sadece hizmet ettik, nerede sıkıntı var oraya koştuk. Kim ‘imdat’ diyorsa, onun derdine koşmaya çalıştık” dedi.

“NE KADAR ÜRETİRSEK, O KADAR GÜÇLÜYÜZ”

Çameli ilçesinin üreten ve çalışkan insanlarıyla dikkati çektiğini kaydeden Zolan, “Bu sene de üreticilerimize tarımsal sulama borusu desteği veriyoruz. Su kaynaklarımız toprakta kaybolmasın, güneşin altında buharlaşmasın, sudan daha fazla yararlanalım. Ne kadar çok üretirsek o kadar güçlüyüz” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak pek çok kalemde üreticilere destek olduklarını anlatan Zolan, Çameli ilçesinde başta ceviz, alabalık olmak üzere seracılık çalışmalarında da destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

“BİRLİKTE BAŞARDIK”

“Denizli’nin merkezinde ne varsa Çameli’de, ilçelerimizde ve tüm köylerimizde aynısı olacak. Kimsenin ayağı, toza, çamura değmeyecek” dediklerini anımsatan Zolan, “Yapabileceklerimizden hiçbir zaman geri durmadık ve bunların hepsini birlikte başardık. Bir ve beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız engel, varamayacağımız hedef yoktur” ifadelerini kullandı.

14 İLÇEDE 38 MAHALLEYE TARIMSAL SULAMA BORUSU DESTEĞİ VERİLECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kaynakların daha verimli kullanılabilmesi, açık kanallar aracılığıyla yapılan tarımsal sulamadaki su kayıplarının önlenmesi, mevcut su kaynaklarındaki su iletiminin iyileştirilmesi amacıyla 2024 yılında 14 ilçedeki 38 mahalleye 28 bin 310 metre tarımsal sulama borusu desteği verecek. Bununla birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2014’ten bugüne üreticiye verdiği sulama borusu miktarı 323 bin 110 metreye ulaşacak.