Büyükşehirden sokakta kalanlara barınma ve beslenme desteği – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden sokakta kalanlara barınma ve beslenme...

Büyükşehirden sokakta kalanlara barınma ve beslenme desteği

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Ocak 2024 Çarşamba - 12:22Güncelleme: 17 Ocak 2024 Çarşamba - 12:23
Büyükşehirden sokakta kalanlara barınma ve beslenme desteği

Denizli Büyükşehir Belediyesi, sokakta yaşamak zorunda kalan evsiz vatandaşlara barınma ve beslenme desteği sağlıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin uygulaması ile evsizlerin barınma ihtiyacı giderilerek, kış mevsimi boyunca kendilerine sıcak bir mekân ve gıda temin ediliyor. Vatandaşların söz konusu uygulamadan faydalanabilmeleri için Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına başvuru yapmaları gerektiği belirtildi. İncelemenin ardından belirlenen mekanlarda misafir edilebilecek.

Bunun yanında mesai saatleri içerisinde 0-258-280 25 60 mesai saatleri dışında ise ALO 153 numaralı telefona yapılacak ihbarla harekete geçecek Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşlara ulaşarak, istekleri halinde konuk edebilecek.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, her yıl olduğu gibi bu kış mevsimi de sokakta hiçbir vatandaşlarını açıkta bırakmamak için gayret ettiklerini söyledi. Tüm hemşehrilerine seslenen Başkan Zolan, “Denizlimizde kimse sahipsiz değil. Bu soğuk kış günlerinde evsiz, sokakta kalan birini görür veya haberdar olursanız lütfen bize bildirin. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak herkese ulaşmaya gayret ediyoruz. Zor durumda olan vatandaşlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.