01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden Sevgi Eli ile 34.603 aileye...

Büyükşehirden Sevgi Eli ile 34.603 aileye yardım

Haber Merkezi - 20 Eylül 2020 Pazar - 11:27 Büyükşehirden Sevgi Eli ile 34.603 aileye yardım

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, bu yıl afet ve yangın sebebiyle evi zarar gören 25 ailenin ev eşyalarını yenileyen Sevgi Eli, 14 yılda 34 bin 603 aile olmak üzere toplamda 138 bin 500 kişinin elinden tuttu.

A- A+

Denizli’de ihtiyaç sahipleri ile hayırsever vatandaşlar arasında köprü görevini yürütmek için 14 Şubat 2006 Sevgililer Günü’nde kurulan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, çaresizlere umut olmaya devam ediyor. Şehir merkezinde değil, tüm ilçelerde de ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, her yıl binlerce ihtiyaç sahibine gıda, kıyafet ve ev eşyası yardımı yapıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, bu yıl 482 aileye 6 bin 551 ev eşyası yardımı yaptı. Bunun yanında afet ve yangın sebebiyle evi zarar görmüş 25 ailenin de ev eşyalarını yenileyen Sevgi Eli, bin 290 hayırseverin yaptığı ayni yardımı da 6 bin 861 vatandaşa ulaştırarak yaralarına merhem oldu.

14 YILDIR YÜZLERİ GÜLDÜRÜYOR

Denizli’de 14 yıldır ihtiyaç sahibi vatandaşların imdadına koşan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli 17 bin 500 vatandaşa da gıda yardımında bulundu. Hizmet vermeye başladığı 14 Şubat 2006’dan bu yana 34 bin 603 ailenin yardımına koşan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, bugüne kadar 138 bin 412 kişinin elinden tutarak eşine az rastlanır bir katkıda bulundu.

MAĞAZA KONSEPTİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 14 Şubat 2006 Sevgililer Günü’nde kurulan Sevgi Eli’nin, Denizli’de sevgi dolu gönüllerin dayanışma ruhu ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında başrol oynadığını söyledi. Sevgi Eli’nin hizmet binasının mağaza konsepti şeklinde olduğunu anlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu:

“Sevgi Eli Mağazamız ile vatandaşlarımıza destek olmanın yanı sıra arzu ettikleri şekilde sanki alışveriş yapıyormuşçasına ihtiyaçlarını gidermelerini sağlayacak bir ortam oluşturduk. Erkek, kadın, çocuk, gelinlik ve damatlıkla ilgili reyonlarımız var. Her reyonda birçok ürün bulunuyor. Burada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bizim verdiğimizi değil kendi tercih ettiği, beğendiği, giyim eşyasını alıp ihtiyacını gideriyor.”

“SEVGİ ELİMİZ GÖNÜLLERDEKİ YANGINLARI SÖNDÜRÜYOR”

Zolan, Sevgi Eli’nin gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerinden biri olduğunu ve kurulduğundan bu yana yüreklere dokunmaya devam ettiğini belirterek, “Ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığımız ile koordine olan Sevgi Eli, merkez ve ilçelerde çıkan yangın, afet gibi olaylarda eşyaları kullanılamaz hale gelen vatandaşlarımızın imdadına koşuyor, ev eşyalarını baştan aşağı yeniliyor. İtfaiyemiz evlerde çıkan yangınları, Sevgi Elimiz de gönüllerdeki yangınları söndürüyor” dedi.