08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden lavanta dikim etkinliği

Büyükşehirden lavanta dikim etkinliği

Haber Merkezi - 8 Haziran 2022 Çarşamba - 10:32 Büyükşehirden lavanta dikim etkinliği

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından, Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında İncilipınar Parkı’nda lavanta dikim etkinliği gerçekleştirildi.

A- A+

Etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mehmet Fatih Namık Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve Seval Gebeş ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Zolan Zolan ve beraberindekiler daha sonra dikim alanında lavantaları toprakla buluşturdu. Lavantalara can suyu veren Zolan ayrıca vatandaşlara fesleğen dağıttı. Öztürk, Denizli’de çevre haftasının dolu dolu kutlandığını belirterek teşekkür etti.

“ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK İÇİN GAYRET EDİYORUZ”

Zolan ise burada yaptığı konuşmada, Denizli’nin çevre hassasiyetinin üst düzeyde olduğunu, bu anlayışla çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Türkiye Çevre Haftası’nda gerçekleştirdikleri etkinliklerle çevre bilinci ve farkındalık oluşturmak için gayret ettiklerini ifade eden Zolan, “Denizlimiz birçok konuda olduğu gibi çevre konusunda da en temiz, en sağlıklı şehir seçilen bir yer. Bu güzellikleri artırarak devam ettirmek istiyoruz. Vatandaşlarımıza suyun, ağacın, havanın, temizliğin, sağlığın önemini, geleceğe daha güçlü yürüyebilmek için bunların olmazsa olmaz olduğunu anlatıyoruz. Gelecek nesillere bugünden daha güzel bir şehir ve dünya bırakmak için yatırım ve çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam

“LAVANTA SAĞLIK VE ŞİFAYI SİMGELİYOR”

Türkiye’nin ilk Yeşil Bayrak ödüllü İncilipınar Parkı’nda güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Osman Zolan,konuşmasında şunları söyledi:

“Denizlimizin incisi İncilipınar Parkımız, ilk günden itibaren yoğun bir kullanım ile karşı karşıya. Her geçen gün güzelleşiyor. Türkiye’de yeşil bayrak ödülünü alan ilk park. Bunun ayrı bir onuru ve gururunu yaşıyoruz. Çocuklarımızla birlikte parkımızda lavanta dikimi gerçekleştirdik. Lavanta sağlık ve şifayı simgeliyor. Suyu az isteyen hem güzellik hem de koku anlamında güzellik barındıran bir bitki. Lavantalarımız büyüdüğünde burada fotoğraf çekimleri olacak, çocuklarımız lavantaların içinde bu güzelliği yaşayacak, temiz havayı soluyacak. Yaptığımız tüm çalışmalarda çevre hassasiyetine en üst seviyede dikkat ediyoru ve gereken önlemleri alıyoruz. Denizlimiz çevre konusunda daha da ileriye gitmek için gece gündüz çalışıyor. Bir yaprağın zarar görmesine, bir damla suyun boşa gitmesine, havamızın kirlenmesine müsaade etmiyoruz.”