12.08.2022, Cuma
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesinden karla mücadele çalışması

Denizli Büyükşehir Belediyesinden karla mücadele çalışması

Haber Merkezi - 25 Ocak 2022 Salı - 13:15 Denizli Büyükşehir Belediyesinden karla mücadele çalışması

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin yanı sıra tüm ilçelerde 200 araç ve 450 personel ile karla mücadele çalışması gerçekleştiriyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, gece yarısından itibaren il genelinde etkili olan kar yağışına karşı mücadele çalışmasını sürdürüyor. Toplam 200 araç, 450 personelden oluşan Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar yağışının vatandaşların günlük yaşantılarına yönelik olumsuz etkilerini en aza indirmek ve yollarda trafik akışını sağlanabilmek için yoğun tempoda çalışıyor.

Haberin DevamıReklam

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile DESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde gece boyu yoğun mesai yaptı. Kar küreme ve tuzlama çalışmalarının kesintisiz bir şekilde süreceği kaydedildi.

KALDIRIMLAR TEMİZLENİYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanındaki ana arter, cadde ve bulvarların ulaşıma elverişli olması için kar küreme ve tuzlama çalışması yapan ekiplerin yanı sıra kent merkezindeki kaldırımlarda da kar küreme ve temizlik çalışması gerçekleştiriliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş’ye ait belediye otobüsleri de vatandaşların ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.