01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesinden her okula bir...

Denizli Büyükşehir Belediyesinden her okula bir sokak köpeği

Haber Merkezi - 6 Kasım 2021 Cumartesi - 10:06 Denizli Büyükşehir Belediyesinden her okula bir sokak köpeği

Denizli Büyükşehir Belediyesi, "Minik Kalpler Can Dostlarımız İçin Atıyor" projesiyle gönüllü 67 okula köpek kulübesi ile bakımını üstlenecekleri can dostları teslim ediyor. Projeyle, hayvan sevgisinin küçük yaşta aşılanması hedefleniyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde imzalanan “Minik Kalpler Can Dostlarımız İçin Atıyor” projesi ile toplam 67 okula köpek kulübesi ile bakımını üstlenecekleri can dostları teslim edilmeye başlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nda bakım ve aşıları yapılan 3 sokak köpeği ilk etapta Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ahi Sinan ve 19 Mayıs ilkokullarına teslim edildi.

Köpeklerin ve kulübelerinin okullara yerleştirilmesini sevinçle izleyen çocuklar çok mutlu olduklarını belirterek, kendilerine can dostları hediye eden Denizli Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Çocuklar, bir süre yeni dostlarına ne isim vereceklerini konuşurken, köpekleri beslemeyi ve sevmeyi de ihmal etmedi.

 

MİNİKLERDEN GÜLÜMSETEN SÖZLER

19 Mayıs İlkokulu öğrencilerinden Eslem Kuru, çok mutlu olduklarını belirterek, “Ona çok iyi bakacağız. Çok teşekkür ederiz Başkanım, iyi ki bu hediyeyi bize verdiniz. Sizi de çok seviyoruz. Bu köpeği bize armağan ettiğiniz için size sevgilerimizi sunuyorum” dedi.

İkinci sınıf öğrencisi Duru Kocaman ise, köpeği kendilerine hediye eden Başkan Zolan’a teşekkür ederek, “Zaten en sevdiğim hayvan köpek, yumuşacık oluyorlar. Köpek tüm okulumuzun, ona çok iyi bakacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Üçüncü sınıf öğrencisi Ahmet Kuzey Yıldırım da, babasından sürekli köpek istediğini, istediğinin ise okulda gerçekleştiğini anlatarak, “Çok mutluyum. Osman Zolan Başkanımızı çok seviyorum” dedi. Öğrenci Öykü Ünlü, çok mutlu olduğunu anlatarak, “Çünkü hep köpek sahibi olmak istemişimdir. Sizlere de bir duyurum var köpek almayın sahiplenin” diye konuştu.

Ahi Sinan İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Sara Asamar da duygularını “Çok güzel, çok sevindim, ona çok iyi bakacağım” sözleriyle dile getirdi.

Arya Ay da mahallede bir çok köpek beslediğini, okulunda da bir köpeğin olmasından sevinç duyouğuru ifade etti.

19 Mayıs İlkokulu öğretmenlerinden Ahmet Aykol, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ettiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Öğrencilerimize sürekli kitap üzerinde hayvan sevgisini vermeye çalışıyorduk. Bunun bir ayağı tabi boşta kalıyordu. Bu proje bize ve öğrencilerimize hayvan sevgisini vermemize kolaylık sağlayacak. Öğrencilerimiz sokakta gördükleri hayvanlara sevgi ile yaklaşacaklar ve koruyacaklar.”

Ahi Sinan İlkokulu Müdürü Remzi Kavurkacı ise, okullarına köpek hediye eden Denizli Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, “Projeyle çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamış olacağız. Bunu için çok teşekkür ederim” dedi.

ZOLAN: ÇOK OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER ALIYORUZ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocuklara küçük yaşta hayvan sevgisi aşılanması adına çok değer verdikleri bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Öğrencilerin can dostlara sevgi ve ilgisinin görülmeye değer olduğunu anlatan Zolan, şunları kaydetti:

“Can dostlarımızı okullarında gören çocuklarımız çok mutlu oldu. Çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Denizli Büyükşehir Belediyesinin veterinerleri, can dostlarını sürekli kontrol ederek, gerekli aşı, bakım ve mama ihtiyacını sağlayacak. Allahımın emaneti bu canlar hepimizin. Onları korumak, bakımlarını ve tedavilerini üstlenmek için gayretlerimiz sürecek. Onlar için daha fazla ne yapabiliriz gayreti içinde çalışmaya devam edeceğiz. İnanıyorum bu sayı daha da artacak ve çocuklarımıza hayvan sevgisi küçük yaşta aşılanacak.”