01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesinden dijital kütüphane hizmeti

Denizli Büyükşehir Belediyesinden dijital kütüphane hizmeti

Haber Merkezi - 2 Kasım 2021 Salı - 11:41 Denizli Büyükşehir Belediyesinden dijital kütüphane hizmeti

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 350 yayınevinin 25 bin e-kitabından oluşan dijital kütüphaneyi hizmete sundu. Ayrıca, büyükşehirin 180 dolayında kültür yayınına da elektronik ortamda ulaşılabilecek.

A- A+

Denizli Büyükşehri Belediyesi, kentte yaşayanların kitaba elektronik ortamda ulaşabileceği dijital kütüphaneyi yayına aldı. Vatandaşların kitaba ulaşımını kolaylaştırmak için hayata geçirilen proje ile sadece Denizli sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlar, “Denizli Dijital Kütüphane” adlı mobil uygulama ile 7 gün 24 saat dijital kütüphaneye ulaşabilecek.

App Store ve Google Play’de hizmete sunulan Denizli Dijital Kütüphane mobil uygulamasının cep telefonu, tablet gibi akıllı cihazlara yüklenmesinin ardından ad-soyad ve TC Kimlik Numarası ile sisteme kolaylıkla girilebiliyor. Kütüphane, kitaplığım ve videolar seçeneklerinin yer aldığı mobil uygulamada, kişiye özel kitaplık da oluşturulabilecek.

Dijital kütüphanede, 350 yayınevinin 25 bin e-kitabının yanı sıra, Denizli Büyükşehri Belediyesinin 180 dolayında kültür yayını da elektronik ortamda kullanıma sunuluyor. Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nden Merkez Efendi’ye, Mazhar Müfit Kansu’dan Özay Gönlüm’e kadar Denizli’nin yetiştirdiği değerlerin kaleme alındığı kültür yayınlarında kentin geçmişine ışık tutacak eserlerin de bulunduğu belirtildi..

EĞİTİM VİDEOLARI DA VAR

Dijital kütüphanede, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğretmenlerinin anlatımıyla eğitim videoları da bulunuyor. İlk etapta 8. sınıflara özel Türkçe, matematik, fen bilimleri, inkılap tarihi, İngilizce ve rehberlik derslerinin konu anlatımı ile örnek soru çözümlerinin yer aldığı eğitim videolarına kısa süre sonra TYT ve AYT dersleri de yüklenecek.

“KİTAP ŞEHRİ DENİZLİ”

Dijital kütüphane projesini çok önemsediklerini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, milli ve manevi değerlerine bağlı, okuyan, sorgulayan, araştıran bir gelecek için yatırım yapmaya devam ettiklerini vurguladı.

Sadece Denizli’de ikamet eden vatandaşlara özel binlerce eser ve eğitim videosunun 7 gün 24 saat bir tık uzakta olduğuna işaret eden Zolan, “Kitap şehri Denizlimizde vatandaşlarımızı kitapla buluşturmaya, okuma alışkanlıklarını artırmaya devam ediyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.