29.07.2021, Perşembe
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinden çiftçiye biyoteknikle mücadelede desteği

Büyükşehir Belediyesinden çiftçiye biyoteknikle mücadelede desteği

Haber Merkezi - 15 Temmuz 2021 Perşembe - 10:42 Büyükşehir Belediyesinden çiftçiye biyoteknikle mücadelede desteği

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Buldan’ın Doğanköy Mahallesi’ndeki çiftçilere daha ekonomik, sağlıklı ve güvenilir ürün elde etmelerini sağlamak için biyoteknikle mücadele desteği sağladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Doğanköy Mahallesi’ndeTarla Günü etkinliği düzenledi. Programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Dr. Ferhunde Özlem Altındişli, Doğan Mahallesi Muhtarı Ahmet Boynikar ve çiftçiler katıldı.

 

“BİYOTEKNİKLE MÜCADELEYİ TEŞVİK EDECEĞİZ”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut burada yaptığı konuşmada, ürün kaybının önlenmesi, kaliteli ve pestisit kalıntısı olmayan sağlıklı ve güvenilir ürün için salkım güvesine karşı kimyasal mücadele yerine biyoteknikle mücadele yapılmasının önemini vurguladı. Akbulut, şunları söyledi:

“Bu çalışmalarla çok verimli sonuçlar aldık ve bunu daha da ilerletmek istiyoruz. İnsan sağlığına ve çevreye zarar veren zirai ilaçlardan kurtulmak için üreticilerimize biyoteknikle mücadelenin önemini anlatmaya devam edeceğiz. Hem ekonomik getirisi olan hem de çevre ve insan sağlığı açısından tercih edilmesi gereken biyoteknikle mücadelede inşallah hep birlikte daha da başarılı olacağız. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak Başkanımız Sayın Osman Zolan öncülüğünde her zaman üreticimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.”

“BAŞKAN OSMAN ZOLAN HER ZAMAN YANIMIZDA”

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya ise, Buldan’ın bağcılıkta çok önemli bir ilçe olduğunu belirterek, “İnşallah bu proje devam edecek. Böylesi çevreci projelerin devam ettirilmesi adına çalışacağız. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Yaptığımız projelerde her zaman yanımızda oldular, olmaya da devam ediyorlar” dedi.

Konuşmanın ardından Denizli Büyükşehir Belediyesinin haşerelere yönelik biyoteknikle mücadeleye destek verdiği bağlara giden katılımcılara bilgi verildi.