15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinden aylık 250 TL öğrenim...

Büyükşehir Belediyesinden aylık 250 TL öğrenim yardımı

Haber Merkezi - 26 Temmuz 2022 Salı - 15:19 Büyükşehir Belediyesinden aylık 250 TL öğrenim yardımı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde 5 bin lise ve dengi okul öğrencisine aylık 250’şer lira eğitim yardımında bulunacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinin temmuz ayı olağan toplantısında, Başkan Osman Zolan’ın önümüzdeki eğitim öğretim yılında lise ve dengi okul öğrencilerine yapılacak eğitim yardımına ilişkin önergesi görüşüldü.

Mecliste alınan kararla, 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde Denizli il sınırları içinde ikamet eden 5 bin lise ve dengi okul öğrencisine aylık 250’şer lira eğitim yardımı yapılacak. 10 ay boyunca yapılacak eğitim yardımının toplam 12,5 milyon lira olacağı belirtildi.

Eğitim yardımıyla ilgili başvuru süreciyle ilgili açıklamanın ise önümüzdeki günlerde yapılacağı kaydedildi.

Haberin DevamıReklam

HEM ÖĞRENCİ SAYISI HEM YARDIM MİKTARI ARTTI

Bu kararla, Büyükşehir Belediyesinin yapacağı eğitim yardımında öğrenci ve parasal tutar artırılmış oldu. Buna göre, öğrenci sayısı 4 binden 5 bine, yardım miktarı da aylık 120 liradan 250 liraya çıkarıldı.

ZOLAN: GENÇLERİMİZ BİZİM GELECEĞİMİZ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geleceği emanet edecekleri gençlere yönelik başlattıkları öğrenim yardımını uzun yıllardır sürdürdüklerini belirterek, büyükşehir ile birlikte bu desteği 19 ilçedeki lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilere ulaştırdıklarını söyledi.

Eğitime olan desteği ‘olmazsa olmaz’ olarak kabul ettiklerini vurgulayan Zolan, “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Onları ne kadar donanımlı hale getirip geleceğe en iyi şekilde hazırlarsak şehrimiz ve ülkemiz de o kadar ileri gidecektir. Tüm imkanımızla eğitime, gençlerimize desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.