04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinden aşure ikramı

Büyükşehir Belediyesinden aşure ikramı

Haber Merkezi - 19 Ağustos 2022 Cuma - 15:27 Büyükşehir Belediyesinden aşure ikramı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin her yıl geleneksel olarak Muharrem ayında düzenlediği aşure hayrı Bayramyeri Meydanı’nda gerçekleştirildi.

A- A+

Aşure hayrına, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, MHP Denizli İl Başkanı Yusuf Garip, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cuma namazı sonrasında gerçekleştirilen programda Zolan ve protokol üyeleri, vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Zolan, binlerce yıldır süren aşure geleneğini Büyükşehir Belediyesi olarak yaşattıklarını dile getirdi.

“BU BİZİM BÜTÜNLEŞMİŞ BİR GÜZELLİĞİMİZ”

Türk ve İslam tarihinde Muharrem ayında çok önemli olaylar yaşandığını ifade eden Zolan, şunları söyledi:

“Türk milleti olarak aşure hayrımızı birlik ve bütünlüğümüzü güçlendirmek ve bereketi artırmak amacıyla bugüne kadar yapa geldik. Bu mübarek ay hemen hemen her evde aşure yapılır, bu bizim bütünleşmiş bir güzelliğimizdir. Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu sene de geleneğimizi daha da güçlendirerek, bu güzel değerimize sahip çıkmak ve paylaşmak için yapıyoruz. Allah’ım kabul eylesin. İnşallah yarınımız sağlıklı, huzurlu ve hep güzel günler olsun. Allah kabul etsin, afet ve felaketlerden bizleri korusun.”

Haberin DevamıReklam

VALİ ATİK’DEN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Ök, Büyükşehir Belediyesinin böylesine önemli değerlere sahip çıktığı için teşekkür ederken, Vali Atik de, Muharrem ayının İslam dini açısından pek çok önemli olayı içerisinde barındırdığına dikkati çekerek aşurenin Türk milletinin birlik ve beraberliğini simgelediğini söyledi. Atik, “Osman Başkanımıza bu güzel etkinlikte bizleri buluşturduğu için çok teşekkür etmek istiyorum. Allah bizi kaza ve belalardan muhafaza eylesin. En güzel günler bu milletin olsun” dedi.