17.09.2021, Cuma
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesinden arsa rantı uyarısı

Denizli Büyükşehir Belediyesinden arsa rantı uyarısı

Haber Merkezi - 31 Ağustos 2021 Salı - 14:05 Denizli Büyükşehir Belediyesinden arsa rantı uyarısı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, imar planında sektörel ihtisas alanı olarak yer alan bölgenin bazıları tarafından “sanayi sitesi yapılacağı” şeklindeki reklamlarla satılmak istendiğine dikkat çekerek, ranta karşı uyarıda bulundu.

A- A+

Bozburun-Kayaköy mahalleleri arasında kalan ve imar planına hurdacı, oduncu, kömürcü, biriketçi, inşaat malzeme satıcısı, ikinci el oto galericisi, keresteci, nakliyeci, kargocu ve benzeri grupların konuşlanacağı “sektörel ihtisas alanı” olarak işlenen bölgede ranta dönük satışlar gündeme geldi. Bunun üzerine Denizli Büyükşehir Belediyesinden şu açıklama yapıldı:

“İlimiz Merkezefendi ilçesi, Bozburun-Kayaköy Mahallesi sınırları içerisinde Sektörel İhtisas Alanı (hurdacı, oduncu, kömürcü, biriketçi, inşaat malzeme satıcısı, ikinci el oto galericisi, keresteci, nakliyeci, kargocu vb) olarak imarlı bulunmasına rağmen, bazı kişilerce imar planında belirtilen kullanım türüne aykırı olarak iş yeri ve sanayi sitesi projesi yapıldığı ve taşınmazların vatandaşa iş yeri ve sanayi sitesi olarak satıldığı, satışa yönelik reklam amaçlı ilanlar verildiği bilgisi edinilmiştir.

Haberin DevamıReklam

Sektörel ihtisas alanı olarak planlı olan bu yerlerin, imar planındaki kullanım türü haricinde iş yeri ve sanayi sitesi olarak kullanılması mümkün olmadığından ve bu yerler için İşyeri ve sanayi sitesi olarak işyeri açma ve çalışma ruhsatı alınamayacağından; vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması adına, plan amacına aykırı iş yeri, sanayi sitesi vs. olarak satılmaya çalışılan taşınmazların, yapı ruhsatındaki kullanım amacı kontrol edilmeden satın alınmaması kamuoyuna saygıyla duyurulur.”