Büyükşehir Belediyesinden amatör spor kulüplerine yardım – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinden amatör spor kulüplerine yardım

Büyükşehir Belediyesinden amatör spor kulüplerine yardım

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Şubat 2024 Perşembe - 15:31Güncelleme: 1 Şubat 2024 Perşembe - 15:31
Büyükşehir Belediyesinden amatör spor kulüplerine yardım

Denizli Büyükşehir belediyesi, amatör spor kulüplerine desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, 253 spor kulübüne 7,2 milyon lira yardımda bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin spor kulüplerine yaptığı yardımla ilgili Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer İlman, Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, amatör spor kulüplerinin temsilcileri ve sporcular katıldı.

 

“SPOR HAYATIN KENDİSİDİR”

Zolan, törendeki konuşmasında, gençliğin bir hazine olduğunu, Büyükşehir Belediyesinin tüm imkanlarıyla gençlere destek sağladığını, sporun gelişmesi için tesisleşmeye de büyük önem verdiklerini belirtti. Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Amatör ruhu, amatör sporları çok önemsiyoruz. Spor demek sağlık, disiplin, ekip ruhunun gelişmesi, kazanmak ya da kaybetmeyi sindirebilmek demektir. Spor hayatın ta kendisidir. Spor kulüplerimize 11 yıldır nakdi destekte bulunarak nefes olmak ve imkanlarını artırmak için gayret gösteriyoruz. Bugün 253 kulübümüze maddi desteğimiz olacak.”

ENGELSİZ SPOR VE YAŞAM MERKEZİ’NDE SONA DOĞRU

Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezi inşasında sona yaklaşıldığına işaret eden Zolan, “Denizlimiz imrenilen, parmakla gösterilen bir şehir haline geldi. Hem şehircilik, hem de gençlerimize sahip çıkmak adına güzel projelerin altına imza attık. Engelli kardeşlerimizin kendine uygun sporla fiziki engellerin ortadan kaldırıldığıbir spor salonu ve yüzme havuzunun da olduğu tesisimizin açılışını yapacağız. Aynı zamanda engelli kardeşlerimizin eğitim durumlarına göre donanımlarını artıracak eğitim salonları, sosyal alanları da içinde barındıran Engelsiz Spor ve Yaşam Merkezimizi de inşallah birkaç ay sonra açmanın da gururunu yaşayacağız” dedi.

“DERTLERE DERMAN OLMAK VAZİFEMİZ”

Amatör spor kulübü yöneticilerine de seslenen Zolan, “Biz sizlerle birlikteyiz. Sizlerin derdine derman olmak, gayretine destek olmak bizim birinci vazifemiz. Bugüne dek birlikte yürüdük, sizler bize, biz de size güvendik. Bu işe gönül veren kulüp yöneticilerimiz, anne-babalarımız, sporcularımız bizim için çok kıymetli. İnşallah el ele, birlikte yürümeye devam edeceğiz. Birlikte olursak, el ele, kol kola girersek aşamayacağımız engel, varamayacağımız hedef yoktur. Gençlerimize sahip çıkarak onları geleceğe hazırlamak adına yaptığınız fedakar çalışmalar nedeniyle sizlere çok teşekkür ediyorum. Bir kişiyi kurtarmak dünyayı kurtarmaya bedeldir. Allah’ım birlikte birçok güzel işleri yapmayı nasip etsin. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZOLAN’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen ise, Büyükşehir Belediyesinin amatör spor kulüplerine destek programının 11. kez düzenlenmesinden büyük bir mutluluk duyduğunu kaydederek, “Bu değerli yardım çocuklarımızın sporla tanışmasına, spor yapmasına ve etkinliklerin yapılmasına vesile oluyor. Bugün amatörlerin bayramı. Bu bayramı branş ayrımı olmadan bizlere yaşattığı için Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer İlman da, “Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Geçtiğimiz yıl Başkanımızın destekleriyle 22 binin üzerinde sporcumuzu şehrimizde ağırladık. Üretim ve sanayide marka kent olan Denizli’miz bu güzel çalışmalarla sporda da marka kent olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

253 AMATÖR SPOR KULÜBÜNE 7.200.000 TL

Konuşmaların ardından 253 amatör spor kulübüne en düşüğü 20 bin TL olmak üzere toplam 7 milyon 200 bin liralık maddi destek çekini verdi.