15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den 3 bin 450 kadına 20...

Büyükşehir’den 3 bin 450 kadına 20 milyon TL destek

Haber Merkezi - 13 Ocak 2022 Perşembe - 11:55 Büyükşehir’den 3 bin 450 kadına 20 milyon TL destek

Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, dar gelirli girişimci kadınlara destek sağlamak amacıyla geçen yıl 705 kadına 2 milyon 720 bin TL, son 12 yılda ise 3 bin 450 kadına 20 milyon liranın üzerinde kredi destek sağladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin dar gelirli girişimci kadınların ticaret hayatta daha fazla başarılı olabilmeleri hedefiyle faaliyete geçirdiği Mikrokredi Ofisi, kadınlara destek olmayı sürdürüyor. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gıda, tekstil, kuaför, kozmetik, market, tarım, el işi gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 705 girişimci kadına 2021 yılında 2 milyon 720 bin TL temel kredi verildi.

Kendi işini küçük sermayelerle kurup, ev ekonomisine katkı sağlayan kadınlara umut olmayı sürdüren Mikrokredi Ofisi, son 12 yılda ise Denizli’de toplamda 3 bin 450 kadına 20 milyon 165 bin TL kredi desteğinde bulundu.

ZOLAN: KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, dar gelirli girişimci kadınların önündeki engelleri kaldırmak ve onlara fırsat eşitliği sunmak amacıyla uyguladıkları mikrokredi desteğinin her yıl katlanarak arttığını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Denizlili kadınların mikrokrediyi çok iyi kullandığını kaydeden Zolan, “Balık vermek yerine balık tutmasını öğretmek, çok önemli. Biz mikrokredi ile bunu yapıyoruz. Mikrokredinin özünde de bu vardır” dedi.

Kadınlara yönelik her zaman pozitif ayrımcılık yaptıklarını ifade eden Zolan, “Kadınlar bizim baş tacımız. Hanım kardeşlerimizin gelişimlerine katkıda bulunmaya, iş yapmak isteyenlerin önünü açmaya, sporla, kültürle, el sanatlarıyla ilgilenmek isteyenlere destek vermeye devam ediyoruz. Allah’ım yarınımızı bugünümüzden daha güzel eylesin inşallah” diye konuştu.

MİKROKREDİ OFİSİ NEDİR?

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hizmete başlayan Mikrokredi Ofisi, dar gelirli kadınların küçük sermayelerle desteklenerek gelir getirici faaliyetlerde bulunmasını amaçlıyor. Kendi işinin patronu olmak, ev ekonomisine katkı sağlamak ve istihdam yaratmak isteyen kadınlar karşılıklı güven esasına dayalı sermaye sistemi ile destekleniyor. Denizli’nin tüm ilçelerine hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi ile ilgili bilgi almak isteyen kadınların 0549 741 89 04 numaralı telefonu arayabilecekleri belirtildi.