Denizli Büyükşehir Belediyesinden 10 Kasım’a özel anma konseri – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesinden 10 Kasım’a özel...

Denizli Büyükşehir Belediyesinden 10 Kasım’a özel anma konseri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Kasım 2023 Cumartesi - 14:07Güncelleme: 11 Kasım 2023 Cumartesi - 14:07
Denizli Büyükşehir Belediyesinden 10 Kasım’a özel anma konseri

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümü dolayısıyla anma konseri düzenledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde sanat yönetmenliğini ve aranjörlüğünü Tarkan Erkan’ın yaptığı Büyük Türkiye Orkestrası’nı Denizlililerle buluşturdu.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konserini Vali Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, PAÜ Rektörü Ahmet Kutluhan, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Ertan Dabi ve davetliler izledi.

Salonun tıklım tıklım dolu olduğu programda Büyük Türkiye Orkestrası, Ulu Önder Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküleri bu kez Denizlililer için seslendirdi.

Çanakkale Türküsü, Fikrimin İnce Gülü, Çalın Davulları başta olmak üzere Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendiren Büyük Türkiye Orkestrası, yaklaşık sahnede kaldı. Konser, geceye katılanların hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı’nı söylemesi ile sona erdi.

Haberin DevamıReklam
Vali Coşkun ve Başkan Zolan, günün anısına Büyük Türkiye Orkestrası sanat yönetmeni Tarkan Erkan ve sanatçılara üzerinde Denizli Horozu bulunan kaide ve çiçek hediye etti.