Denizli Büyükşehir Belediyesinde 1 Mayıs kutlaması – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesinde 1 Mayıs kutlaması

Denizli Büyükşehir Belediyesinde 1 Mayıs kutlaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Mayıs 2024 Çarşamba - 13:41Güncelleme: 1 Mayıs 2024 Çarşamba - 13:41
Denizli Büyükşehir Belediyesinde 1 Mayıs kutlaması

Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB) çalışanları, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Delikliçınar Meydanı’nda kutladı. Çalışanlara seslenen DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, hep birlikte Denizli’ye hizmetkar olacaklarını söyledi.

DBB çalışanları 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla Delikliçınar Meydanı’nda bir araya geldi. Davul zurna eşliğinde bayram sevincini halay çekerek kutlayan çalışanlar, ellerinde Türk bayraklarıyla hep birlikte İzmir Marşı ve 1 Mayıs Marşı’nı söyledi.

 

Kutlamaya katılan DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Bugün emeğin bayramı, bugün alın terinin bayramı. Bugün zor şartlarda ülkemizin, memleketimizin ve belediyemizin geleceği için mücadele eden sizlerin bayramı. Bugün harama el uzatmadan, yetimin hakkını yemeden, sadece alın teriyle geçinenlerin bayramı. Bu ve bundan sonraki bayramlarda da emeğin ve emekçinin değerinin yükseldiği bir Denizli Büyükşehir’i hep beraber var edeceğimizden emin olun. Hepinizin bayramını, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı, Emek ve Dayanışma Gününü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam
“BEN DE BU BELEDİYENİN BİR İŞÇİSİYİM”

Çalışanlar arasında hiçbir ayrımcılık yapmadıklarını ve yapmayacaklarını kaydeden Çavuşoğlu, yol arkadaşlarını siyasi fikirleriyle değil emeğe, belediye hizmetlerine ve çalışmalarına göre değerlendireceklerini ifade etti. Denizli’ye hep birlikte hizmet edeceklerini belirten Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

“Aynı sizler gibi ben de bu belediyenin bir işçisiyim. Sizin gibi mesaiye gelen biriyim. Sizlerle benim aramdaki tek fark bu şehrin yöneticisi olmam. Onun dışında hepimiz bu şehre hizmetkar olacağız. Sizlerden şu bilinçle davranmanızı istiyorum. Bu şehir, hepimizin şehri. Bu yolculuğa çıktıysanız bu şehrin en iyi noktaya gelmesi için gece gündüz hepimiz mücadele edeceğiz. Yeri gelecek emeğiniz sizleri yoracak, yeri gelecek geceniz ile gündüzünüz birbirine karışacak. Ama bu borcu biz bu şehre ödemek zorundayız. Çünkü bizim boğazımızdan geçen her lokmada bu şehrin, garibanların, çocukların hakkı var. Yalınayak bu şehirde yürümek zorunda kalan, ayakkabı alacak parası olmayan o yetimlerin bizim üstümüzde hakkı var. Onun için sizden istediğim tek şey var. Gelin bu şehri en güzel hale beraber getirelim. Gelin bu şehirde yaşayan insanların mutlu olduğu bir şehir yaratalım. Sokaklarının temiz olduğu, insanların yüzünün güldüğü bu şehri hep beraber inşa edeceğiz. Ben size güveniyorum, siz de bana güvenin.”