15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması’na başvurular...

Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması’na başvurular başladı

Haber Merkezi - 10 Ocak 2022 Pazartesi - 12:11 Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması’na başvurular başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl ikincisini düzenleyeceği Uluslararası Karikatür Yarışması'na başvurular başladı. Yarışmanın bu yılki teması “aile” olarak belirlendi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi 2017’den itibaren ulusal çapta düzenlediği ve geçen yıl uluslararası arenaya taşıdığı karikatür yarışması için başvuru süreci başladı. Bu yıl teması “aile” olarak belirlenen yarışma, amatör ve profesyonel tüm karikatüristlere açık olacak.

Yarışmaya eserler online olarak gönderilecek. Karikatüristlerin https://www.denizli.bel.tr/karikaturyarismasi/ adresinden katılacağı yarışmaya eserlerini en geç 20 Mart 2022 Pazar günü saat 24.00’e kadar yüklemeleri gerektiği belirtildi.

Birincilik ödülü 7 bin 500, ikincilik ödülü 5 bin, üçüncülük ödülü 3 bin 500 TL olarak belirlenen yarışmada, ayrıca 1500’er liralık 3 mansiyon ve 18 yaş altı katılımcılar için 1000’er liralık 3 ödül verilecek.

Haberin DevamıReklam

Bir kişi en fazla 3 eseri ile katılabileceği Uluslararası Karikatür Yarışmasının sonuçları 30 Mart’ta açıklanacak. Ödül töreni de 13 Mayıs Cuma günü, Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yapılacak ve eserlerin yer alacağı sergi açılacak.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, geçen yıl uluslararası düzeye taşıdıkları karikatür yarışmasının yoğun bir katılımla gerçekleşeceğine inandığını belirterek, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve sanatın yanında olmaya devam ediyoruz. Bu sene gerçekleştirilecek olan yarışmamızın ana temasını aile olarak belirledik. Toplumumuzun temeli olan aile kurumuna yönelik çalışmaları heyecanla bekliyoruz. Aile kurumu bizim için mukaddestir. Amatör ve profesyonel tüm karikatüristleri yarışmamıza katılmaya davet ediyorum” dedi.