Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli 18 yaşında – D20Haber
04.03.2024, Pazartesi
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli 18...

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli 18 yaşında

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Şubat 2024 Salı - 14:31Güncelleme: 13 Şubat 2024 Salı - 14:31
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli 18 yaşında

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, 18 yaşında. Sevgi Eli, İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında yardımlaşmayı sağlıyor.

Denizli’de ihtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü görevini yürütmek üzere 14 Şubat 2006’da kurulan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, 18’inci kuruluş yılını kutluyor. Sevgi Eli, kurulduğundan itibaren hayırseverlerden aldığı yardımlar ile Büyükşehir Belediyesinin desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Kimsesiz ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar başta olmak üzere, tüm ihtiyaç sahiplerine gıda, kıyafet ve ev eşyası gibi yardımlarda bulunuyor.

Sevgi Eli Mağazası ile yuva kuracak çiftlere gelinlik ve damatlık başta olmak üzere her türlü desteği veren Sevgi Eli, her yaşa uygun giyim eşyaları ile muhtaç vatandaşların yanında oluyor.

Ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile de koordine olan Sevgi Eli, merkez ve ilçelerde çıkan yangınlarda eşyaları küle dönen ailelere de umut oluyor. Hayırseverlerin bağışladığı eşyalar ile yangın sonrası sokakta kalan ailelerin evi baştan aşağı yenileniyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sevgi Eli’nin kent tarihinin en büyük sevgi ve iyilik hareketi olduğunu söyledi. 18 yıldır bağışlarıyla Sevgi Eli’ne katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür eden Zolan, “Çok özel bir tarihte kurulan Sevgi Elimiz 18 yıldır ‘Bir elin verdiğini öbür el görmeyecek’ anlayışıyla hareket etmeye devam ediyor” diye konuştu.

Sevgi Eli’nin Denizli’de yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneği olduğunu vurgulayan Zolan, “Sevgi Eli kurucusu önceki dönem Belediye Başkanımız ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekcive kıymetli eşi Ayşen Zeybekci ile tüm hayırseverlerimize Denizli halkı adına teşekkür ediyor, çaresizlerin çaresi Sevgi Eli’mize nice yaşlar diliyorum” dedi.