18.01.2021, Pazartesi
-1 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na 5 ödül

Haber Merkezi - 11 Ocak 2021 Pazartesi - 13:58 Denizli Büyükşehir Belediyesi  Şehir Tiyatrosu’na 5 ödül

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu , Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri'ne damga vurdu. Şehir Tiyatrosu, 5 ödüle layık görüldü.

A- A+

Prof. Dr. Sema Göktaş, Prof. Dr. Erhan Tuna, Mustafa İri, Hacer Akbaba ve Şule Kazgan’dan oluşan jüri, yaptığı değerlendirmeyle Yeni Tiyatro Dergisi’nin ikinci kez düzenlediği Uluslararası Emek ve Başarı Ödüllerini kazananları açıkladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ozan Özdemir, Emek Ödülü’ne layık görüldü. “Geç Kalanlar ve Kuaförde Bir Gün” eserleriyle Pervin Ünalp ve Ahmet Erinanç Türkçeye Katkı Ödülü’ne sahip oldu. 39 Basamak ve Seksen Günde Dünya Gezisi eserindeki oyunuyla Eda Aydınlı En İyi Kadıncı Oyuncu (Komedi), Kamyon, 39 Basamak ve Seksen Günde Dünya Gezisi’ndeki performansıyla Oğuzhan Çıplakoğlu En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) ödülüne layık görüldü. Murathan Sefa Olgun da Kamyon ve Seksen Günde Dünya Gezisi’ndeki performansıyla Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) ödülünü aldı.

SANATA VE SANATÇIYA HER ZAMAN DESTEK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kentin kültürel hayatına çok önemli katkıları bulunduğunu belirtti. Sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiklerini burgulayan Başkan Zolan, “İnşallah bu salgın günleri bir an önce geride kalır ve Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatromuz ile Genç Denizli Tiyatro Kulübümüzün birbirinden değerli oyunlarını izlemeye devam ederiz. Ödül alan tüm sanatçılarımızı yürekten tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.