29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi personeline işaret dili eğitimi

Büyükşehir Belediyesi personeline işaret dili eğitimi

Haber Merkezi - 23 Haziran 2022 Perşembe - 13:30 Büyükşehir Belediyesi personeline işaret dili eğitimi

Denizli Büyükşehir Belediyesince, işitme engelli vatandaşlarla daha etkili iletişim kurabilmek amacıyla personele yönelik işaret dili eğitimi düzenlendi.

A- A+

İşitme engelli vatandaşlarla daha etkili iletişim kurabilmek, sorunlarına daha hızlı ve kolay çözüm bulabilmek amacıyla düzenlenen işaret dili eğitimine gönüllü personel ile Denizli Büyükşehir Belediyesinin farklı birimlerinde görev yapanlar katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği işaret dili eğitiminin 26 Temmuz’a kadar süreceği, toplam eğitim süresinin 120 saat olacağı, eğitimin sonunda başarılı personele sertifikaları verileceği belirtildi.

Haberin DevamıReklam

Eğitim çalışmasıyla Büyükşehir Belediyesinin hizmet birimlerine gelen işitme engelli vatandaşlarla iletişimin daha kolay ve hızlı olacağını kaydeden İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Yelda Çetin, “Bu amaçla engelli vatandaşlarımızla iletişim halinde olan birimlerde görev yapan personelimize yönelik işaret dili eğitimi düzenlendik. Eğitimin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.