20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirin öğrenim yardımına başvuru süresi 20...

Büyükşehirin öğrenim yardımına başvuru süresi 20 Eylül’de bitecek

Haber Merkezi - 15 Eylül 2021 Çarşamba - 09:35 Büyükşehirin öğrenim yardımına başvuru süresi 20 Eylül’de bitecek

Denizli Büyükşehir Belediyesinin, lise ve dengi okullar düzeyinde eğitim gören öğrencilere yönelik sürdürdüğü öğrenim yardımına başvuraların 20 Eylül'de son bulacağı bildirildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin, lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilere verdiği öğrenim yardımı, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı döneminde de devam ediyor. www.denizli.bel.tr resmi internet sayfası üzerinden online olarak 2 Ağustos başlayan öğrenim yardımı başvuruları, 20 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

Başvuru yapan öğrenciler, kendilerinden istenilen resmi evrakları eksiksiz olarak tamamlayarak Büyükşehir Belediye ana hizmet binasında bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na teslim edecek.

İncelemeler sonucunda öğrenim yardımı almaya hak kazanan 4 bin öğrenciye, 10 ay boyunca ayda 120 TL olmak üzere toplam 4 milyon 800 bin lira destek verilecek.

DENİZLİ MERKEZ VE TÜM İLÇELERDEN BAŞVURULUYOR

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediyesinin sağlayacağı öğrenim yardımına, il merkezi ile birlikte tüm ilçelerden başvuru yapılabiliyor. Başvuruda aranan şartlar şu şekilde açıklandı:

“Öğrencinin T.C vatandaşı olması, lise ve dengi okullarda öğrenim görüyor olması (açık lise, özel okul, kolej ve temel liselerde öğrenim gören öğrenciler başvuruda bulunamaz), ailesinin belediye mücavir alan sınırları içinde (Denizli) ikamet etmesi, öğrencinin başka yerden burs almaması, ailesinin ekonomik durumunun zayıf olması, okulunda başarılı olması, kamu haklarından yasaklı olmaması, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı bulunmaması, sınıf tekrarı yapmamış olması ve devam ettiği okuldan disiplin cezası almamış olması.”