04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi karpuzları üreticiden aldı, tüketiciye...

Büyükşehir Belediyesi karpuzları üreticiden aldı, tüketiciye ulaştırdı

Haber Merkezi - 16 Ağustos 2022 Salı - 13:18 Büyükşehir Belediyesi karpuzları üreticiden aldı, tüketiciye ulaştırdı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, fazla üretimden dolayı Acıpayamlı çiftçilerin elindeki karpuzları satın alarak vatandaşların sofrasına ücretsiz olarak ulaştırıyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam’ın kavun ve karpuzuyla ünlü Akalan Mahallesi’ni ziyaretinde üreticilerle de görüştü. Tarladan hasadını yaptıkları kavun ve karpuzları pazara getiren üreticiler, ellerinden kalan üründen yakındı.

Büyük zararlar edeceklerini ve çok zor durumda kalacaklarını ifade eden çiftçiler, Zolan’dan destek istedi. Kendisine aktarılanları dinleyen Zolan, fazla ürünlerin alınması talimatını verdi.

 

KENTE GETİRİLİP, ÜCRETSİZ DAĞITILDI

Büyükşehir Belediyesince Akalan Pazarı’ndan alınan ürünler tıra yüklenip kente getirildi. Daha sonra da farklı mahallelerde vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtımına başlandı. Bu uygulamayla Akalanlı çiftçilerden 225 ton karpuzun alınacağı bildirildi.

MUHTARLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Akalan Mahallesi Muhtarı Ahmet Çakmakçı, Büyükşehir Belediyesinin karpuz ve kavun üreticilerinden ürün almasından duyduğu memnuniyeti, “Allah razı olsun Başkanımız Osman Zolan hemen müdahalede bulundu ve sorunumuz çözüldü. Şahsım ve tüm üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum. Büyük bir sıkıntımız giderildi” sözleriyle ifade etti.

Haberin DevamıReklam

Karpuz dağıtımının yapıldığı İlbade Mahallesi Muhtarı Mehmet İldam ise, uygulamadan dolayı vatandaşların büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, “Başkanımız Osman Zolan’dan Allah razı olsun, kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

“ÜRETİCİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, her zaman çiftçinin yanında olduklarını söyledi. Acıpayamlı çiftçilerin üretim fazlası elinde karpuz olduğunu, aşırı sıcaklardan dolayı ise daha fazla tutmalarının mümkün olmadığını ve bu nedenle de zor durumda kaldıklarını kendilerine bildirdiğini belirten Zolan, şunları kaydetti:

“Üreticilerimizi desteklemek ve daha fazla zarar etmelerinin önüne geçmek adına Akalan Kavun Karpuz Pazarı’ndan aldığımız karpuzları vatandaşlarımızın sofralarına ücretsiz olarak ulaştırmak istedik.Uygulamadan hem üreticimiz hem de vatandaşlarımız kazanıyor. Aynı zamanda, ürünlerintarlada kalmasını önleyerek ülke ekonomimizekatkı da sağladık. Büyükşehir Belediyesi olarak üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”