Büyükşehir Belediyesi Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi hizmete girdi – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi...

Büyükşehir Belediyesi Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi hizmete girdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Mart 2024 Pazartesi - 11:41Güncelleme: 4 Mart 2024 Pazartesi - 11:41
Büyükşehir Belediyesi Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi hizmete girdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Karahasanlı Mahallesi’nde yaptırılan ve kentin 130’ncu Aile Sağlığı Merkezi olan sağlık tesisi hizmete girdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, galen talepleri değerlendirip ihtiyacı karşıladıklarını belirtti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi (ASM) için açılış töreni düzenlendi. Karahasanlı Mahallesi’nde düzenlenen törene Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Jandarma Komutanı Hıdır Ayçiçek, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ve vatandaşlar katıldı.

 

Törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Babadağlılar TOKİ ve Erdoğan Sitesi ziyaretlerinde vatandaşlardan aile sağlığı merkezi talebi geldiğini, bu talep üzerine ihtiyacı karşılamak üzere gereken geyreti gösterdiklerini söyledi.

Sağlık tesisinin yaptıkları en anlamlı açılış olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, “Sizler istediniz, biz yaptık. Sizler bugüne kadar bize güvendiniz. Güvendiniz ve her seferinde bize destek oldunuz. Biz de sizin güveninizi boşa çıkarmamak, başınızı öne eğdirmemek, dertlerinizi azaltmak, taleplerinizi karşılamak için hamdolsun gece gündüz sizlere ve şehrimize hizmet ederek bugünlere geldik” dedi.

“TEK AMACIMIZ, HİZMET ETMEK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların talepleri doğrultusunda gayret ettiklerini belirterek, “Siz, bize güvenmemiş ve yetkiyi vermemiş olsaydınız, biz bir çivi bile çakamazdık. Hiç kimse hasta olmasın, hasta olan kardeşlerimde inşallah burada şifa bulsun. Göreve geldiğimiz günden bugüne bizim tek bir amacımız vardı, hizmet etmek. Biz sadece ama sadece bu şehre hizmet ettik. Allah’ım yolumuzu açık etsin. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aile Sağlık Merkezimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

"BU ESERLERİN TAMAMI SİZLERİN"

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise, bölgenin nüfus yoğunluğu ile birlikte ASM ihtiyacının ortaya çıktığını, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın girişimleriyle kısa bir sürede kentin 130’ncu ASM’sinin inşa edilmesi dolayısıyla mutlu olduklarını söyledi.

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan da, insan sağlığını mukaddes olarak gördüklerini belirterek her zaman bu anlayışla gayret ettiklerini söyledi. Özkan, “Sağlık içerisinde gençlerimizin, kadınlarımızın, vatandaşlarımızın geleceğe yürüyüşünü yine hep birlikte inşa edeceğiz. Bu eserlerin tamamı sizin eseriniz” ifadelerini kullandı.

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun ise, yapılan sağlık yatırımının hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, “Bu hizmetin hayata geçirilmesinde emeği olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların Denizli Büyükşehir Belediyesi Karahasanlı ASM dualarla açıldı. Daha sonra Vali Coşkun,Başkan Zolan ve beraberindekiler sağlık merkezini inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.