05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Kadın Judo Takımı Avrupa Golden...

Büyükşehir Kadın Judo Takımı Avrupa Golden Lig’de mücadele edecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Aralık 2022 Perşembe - 14:17Güncelleme: 29 Aralık 2022 Perşembe - 14:17
Büyükşehir Kadın Judo Takımı Avrupa Golden Lig’de mücadele edecek

Denizli Büyükşehir Belediyespor Kadın Judo Takımı, Spor Toto Süper Lig’ini ikincilikle tamamladı. Judocular, bu sonuçla Türkiye’yi Avrupa Golden Lig’de temsil etme hakkını kazandı.

Spor Toto Süper Lig’in 2017 yılından bu yana mücadele eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Kadın Judo Takımı, bu sezon şampiyon olan Galatasaray’ın ardından averaj ve 12 puanla ligi ikinci sırada bitirdi.

İzmir BBSK ve İstanbul BBSK’nin üçüncülüğü paylaştığı ligde, önemli bir başarıya imza atan Denizlili genç sporcular, 2023 yılında Avrupa Golden Lig’de Denizli ve Türkiye’yi edecek.

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’yi en iyi şekilde temsil eden Büyükşehir Belediyespor’un sporcu ile antrenörlerine teşekkür etti. Zolan, “Hep birlikte güzel işlerin altına imza atmaya devam edeceğiz. Sporcularımızın gösterdiği başarılar bizleri mutlu ediyor. Spor Toto Süper Lig’de şehrimizi ve Büyükşehir Belediyemizi en iyi şekilde temsil eden ekibimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Hocalarımıza, çocuklarımıza ve ailelerimize gösterdikleri gayret nedeniyle tebrik ediyor, başarılarının katlanarak artacağına yürekten inanıyorum. Avrupa’da da yeni zaferlere imza atacaklarından hiç şüphem yok” dedi.