04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine yeni araçlar alındı

Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine yeni araçlar alındı

Haber Merkezi - 27 Ağustos 2022 Cumartesi - 10:28 Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine yeni araçlar alındı

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi filosuna yeni araçlar katıldı. Satın alınan 5 arazözün tanıtımı yapıldı.

A- A+

Denizli’nin 19 ilçesi 616 mahallesini kapsayan 42 ayrı istasyonda 500 dolayında personeli ile görev yapan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz mart ayında 3000 litre su kapasiteli 4 adet merdivenli itfaiye aracı ile su altı arama ve kurtarma aracını bünyesine katan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, son model 5 itfaiye arazözünü daha filosuna ekledi.

ARAÇLARIN TANITIMI YAPILDI

yeni alınan 7200 litre su ve 300 litre yangın söndürme köpüğü malzemesi ile donanımlı, üstyapısı ise tamamen yerli olan 3 personel kapasiteli arazözlerin tanıtımı yapıldı. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki tanıtım programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut ile Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı ve itfaiye personeli katıldı.

Haberin DevamıReklam

ZOLAN: İTFAİYEMİZ ÜST SEVİYEYE GELDİ

Araçlarla ilgili bilgi almasının ardından açıklamada bulunan Zolan, itfaiye teşkilatının da güçlenerek yoluna devam ettiğini söyledi. Zolan, “Bugün teşkilatımız 500’ün üzerinde çalışanı, 40’ın üzerinde istasyon ve birçok araç ve ekipmanı ile bayram, tatil demeden 365 gün, 24 saat nöbette. Afette, yangında, trafik kazalarında vatandaşlarımızın imdadına çare olmak için bekliyorlar. İtfaiyemiz araç, gereç ve eğitimleri ile çok üst seviyeye geldi” dedi.

Her türlü olaya müdahale etme bilgi ve becerisi ile modern araç ve ekipmanlara sahip olduklarının kaydeden Zolan, bu yılın başlarında 4 merdivenli itfaiye ile su altı arama ve kurtarma aracı aldıklarını, bugün ise 5 itfaiye arazözünü daha bünyelerine kattıklarını, kasım ayında da 42 metrelik merdivenli bir aracın daha filoya ekleneceğini söyledi.

İlde ve çevre illerde pek çok yangın olayına itfaiyenin müdahale ettiğini belirten Zolan, “Çok şükür Denizli Büyükşehir Belediye İtfaiyesi her zaman hazır ve nazır durumdadır. Nüfusa oranla Türkiye’nin en güçlü itfaiyesidir. Bu araçlarımız gücümüze güç katacaktır. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.