DBB’nin ikramiye kartları dağıtılıyor, kartlar sadece mahalle esnafındaki alışverişte geçerli – D20Haber
18.07.2024, Perşembe
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. DBB’nin ikramiye kartları dağıtılıyor, kartlar sadece...

DBB’nin ikramiye kartları dağıtılıyor, kartlar sadece mahalle esnafındaki alışverişte geçerli

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Haziran 2024 Cuma - 09:20Güncelleme: 14 Haziran 2024 Cuma - 09:27
DBB’nin ikramiye kartları dağıtılıyor, kartlar sadece mahalle esnafındaki alışverişte geçerli

Denizli Büyükşehir Belediyesinin (DBB), emeklilere vereceği 5 bin lira ikramiye ile ilgili kartların dağıtımı başlıyor. Yardım Horoz Kart ile sağlanacak ve bu kart sadece mahalle esnafında geçerli olacak.

DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, hayata geçirdikleri Horoz Kart uygulamasının tanıtımını yaptı. Çavuşoğlu, kartlara ilk olarak emeklilere söz verdikleri bayram ikramiye tutarının yüklendiğini ve kartların bugünden itibaren dağıtımına başlayacaklarını bildirdi.

Verdikleri sözü tuttuklarını, Denizli’nin artık Horoz Kart ile tanıştığını söyleyen Çavuşoğlu, “Bu kart vasıtasıyla şehrimizde dayanışmayı arttıracağız. İlk olarak Kurban Bayramı öncesinde emeklilere vermiş olduğumuz ikramiye sözümüzü Horoz Kart ile yaşama geçiyoruz” dedi.

Vaat ettikleri 5 bin liralık ikramiye tutarının yüklü olduğu Horoz kartların dağıtımını Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde bugünden itibaren dağıtılacağını kaydeden Çavuşoğlu, “Bayramdan sonra ise diğer ilçelerimizdeki emeklilerimize Horoz kartları teslim edilecek. Yeni doğum yapan annelere verdiğimiz 4 bin TL’lik tutarın yüklü olduğu Horoz Kart sözümüzü de bayramdan sonra hayata geçireceğiz. Şimdiden emeklilerimize ve yeni doğum yapan annelerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

KART, MAHALLE ESANFINDAN ALUŞVERİŞTE KULLANILACAK

Haberin DevamıReklam
Horoz Kart’a ilk olarak emeklilere verdikleri 5 bin TL’lik ikramiye tutarını yüklediklerini belirten Başkan Çavuşoğlu, sadece esnafta geçecek kartların nasıl kullanılacağını ise şöyle açıkladı:

“Bu kartlarımızı mahallenizde bulunan küçük esnafımız da kullanabileceksiniz. Yani bu kartlarımız zincir ve büyük alışveriş merkezlerinde değil, anlaşmalı olduğumuz mahallenizde bulunan küçük esnaflarımızda kullanılacak. Markette, manavda, kasapta hatta berberde bile kullanabileceğiniz bir sistemi yaşama geçiriyoruz. Herkesin mutlu olduğu, dayanışmanın en üst seviyeye çıkarıldığı bir Denizli yaratma hayalini gerçekleştireceğiz. Bunu yaparken de küçük esnafımızın, yani mahallenizde bulunan, akşam cebinizde paranız olmadığında 2 ekmek alabildiğiniz ya da ‘yarın ödeyeyim’ deyip alışveriş yapabildiğiniz küçük esnafa sahip çıkabileceğimiz bir sistemi kuruyoruz. Huzurun, barışın, mutluluğun ve birlikteliğin olduğu, herkesin huzurla yaşadığı bir Denizli kurmak dileğiyle hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”