26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi, Güzelpınar yolunu asfaltladı

Büyükşehir Belediyesi, Güzelpınar yolunu asfaltladı

Haber Merkezi - 2 Ekim 2021 Cumartesi - 15:06 Büyükşehir Belediyesi, Güzelpınar yolunu asfaltladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Irlıganlı ile Güzelpınar mahallelerini bağlayan 6,5 kilometrelik yolu asfaltladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Irlıganlı ile Güzelpınar mahalleleri arasındaki engebeli ve yıpranmış yol sorununu çözdü. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaptığı çalışmayla iki mahalle arasında ulaşımı sağlayan 6,5 kilometre uzunluğundaki yolu yeniledi.

Yolun keskin virajlardan arındırılarak daha güvenli hale getirilmesi için güzergahın yaklaşık 1 kilometrelik kısmının da değiştirildiğine dikkat çekilirken, ortalama 8,5 metre genişliğine getirilen yol yoğun dolgu ve kazı çalışmalarıyla standartlara uygun bir hale getirildi.

“BU SEZON TOPLAM 450 KM ASFALT YAPILACAK”

Yol çalışmalarını inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2021 yılı sezonunda kent genelinde başlattıkları asfalt seferberliğini başarıyla sürdürdüklerini söyledi. Bu sezon toplamda 450 kilometre yolda asfaltlama çalışması yapacaklarını bildiren Zolan, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Bu sene Denizlimizde 1. ve 2. kat olmak üzere toplam 450 kilometre yol asfaltlaması gerçekleştireceğiz. Güzelpınarımıza giden ve vatandaşlarımızın uzun zamandır arzu ettiği yolun yapımını gerçekleştirdik. Bu yol birçok mahallemizin de hizmetinde olacak. Burada yoğun bir hafriyat gerçekleştirildi ve yolun bir kısmında yeni güzergah düzenlemesi yapıldı. Bu bölge şehrimizin en güzel yerlerindendir. Güzelpınarlı hemşehrilerimiz ve buradan faydalanacak mahallelerimiz, inşallah güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edecek.”

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM”

Yol yapım çalışmaları sırasında kendilerine güvenerek destek verenlere teşekkür eden Zolan, “Allah’ım güle güle kullanmayı nasip etsin. Vatandaşlarımız hizmetin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Onlar için her zaman olduğu gibi yine gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberlik olsun. El ele Denizlimizi daha ileriye daha güzele götürelim. Tek amacımız budur. İnşallah bu yollarımızda kaza bela olmasın, kimsenin burnu kanamasın. Vatandaşlarımız rahat ve konforlu bir şekilde sevdiklerine ulaşsınlar. Ben tekrar yolumuzun hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.