10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir görme engelli bireylere ışık olmaya...

Büyükşehir görme engelli bireylere ışık olmaya devam ediyor

Haber Merkezi - 28 Ocak 2022 Cuma - 10:59 Büyükşehir görme engelli bireylere ışık olmaya devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği iş birliğiyle 2017 yılında hayata geçirilen “Sesi Görenler”adlı dijital sesli dergi 5. yılında.

A- A+

Görme engelli vatandaşların sosyal yaşamlarına katkı sağlamak amacıyla 2017 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği iş birliğiyle yayına sokulan “Sesi Görenler” adlı dijital sesli dergi, bugüne dek 51 sayı yayınlandı. Bu yıl 5. yayın yılına ve aylık yayınlanan sesli dergi, 200 görme engelli vatandaşa ücretsiz olarak ulaştırılıyor.

Pandemi döneminde de aralıksız olarak çıkarılan Sesi Görenler dergisinde, güncel haberlerin yanı sıra, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler sağlık ve spor haberleri yer alıyor.

Görme engelli bireylerin önemli bir ihtiyacına cevap verildiğini ifade eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yönetim Kurulu üyesi ve Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Öztürk Özkan, dijital sesli dergiyi uzun süre daha çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Haberin DevamıReklam

Görme engelli bireylerin daha kolay bir şekilde haber alabilmesi için bu projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Özkan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Denizli Görme Engelliler Spor kulübü işbirliği ile görme engelli bireylerimizin daha kolay bir şekilde haber alabilmesi için çalışıyoruz.Dergimiz 5 yıllık zaman diliminde büyük bir boşluğu doldurdu. Özellikle pandeminin yaşandığı evde kal döneminde görme engelli bireylerimize sesli dergimizi ulaştırmayı başardık” diye konuştu.

Dergiyi talep eden görme engelli bireylerin Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nden ücretsiz bir şekilde temin edebilecekleri ifade edildi.