21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi, evsizlere pansiyon tahsis etti

Büyükşehir Belediyesi, evsizlere pansiyon tahsis etti

Haber Merkezi - 26 Mart 2020 Perşembe - 12:20 Büyükşehir Belediyesi, evsizlere pansiyon tahsis etti

Denizli Büyükşehir Belediyesi, çeşitli nedenlerle sokaklarda yaşamak zorunda kalanları coronavirüse karşı korumak için önlem aldı. Bu kapsamda sokakta yaşayanlara bir pansiyon tahsis edilirken, dezefektanı da yapıldı.

A- A+

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan coronavirüse karşı önlem almayı sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, evde kalmanın büyük önem taşıdığı bugünlerde sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşları da unutmadı. Bu kapsamda evsizlere “#evdekal” desteği kararı alan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın talimatı ile harekete geçen Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşların barınacağı bir pansiyon tahsis etti. Söz konusu vatandaşların gıda ihtiyaçları da karşılanmaya başlarken, sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşların bu hizmet için mesai saatleri içerisinde Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına, mesai saatleri dışında ise ALO 153Çağrı Merkezi’ne başvurması gerektiği ifade edildi.

BİNA DEZENFEKTANI YAPILIYOR

Öte yandan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’ne bağlı ekipler de, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı biyosidal ürünler ile sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşlar için tahsis edilen pansiyonun dezenfekte işlemlerini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri binadaki odalar, koridorlar, dinlenme alanları gibi tüm bölümleri dezenfekte etti.

CORONAVİRÜSLE TOP YEKUN MÜCADELE

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşlar için sundukları gıda ve barınma hizmetini, evde kalmanın büyük önem taşıdığı bugünlerde de hayata geçirdiklerini söyledi. Vatandaşların sağlık ve huzuru için coronavirüsle birlik ve beraberlik içerisinde top yekun mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sağlığı için gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın hijyen ve sosyal mesafe kurallarına mutlaka dikkat etmeleri gerekiyor. İnşallah el birliği ile bu salgını atlatacağız” dedi.