23.04.2021, Cuma
12 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesi “En Etkin Tanıtım”...

Denizli Büyükşehir Belediyesi “En Etkin Tanıtım” ödülünü aldı

Haber Merkezi - 29 Ocak 2018 Pazartesi - 15:46 Denizli Büyükşehir Belediyesi “En Etkin Tanıtım” ödülünü aldı

Dünyanın dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlayan 22. Ulusrarası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda(EMİTT) Denizli Büyükşehir Belediyesi “En Etkin Tanıtım” ödülünü aldı.

A- A+

Bu yıl 22. düzenlenen Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda 85 ülkeden 1400 katılımcı yer aldı. Onlarca standın bulunduğu fuarda turizmciler, kültürlerini, yöresel oyunlarını ve yiyeceklerini tanıtarak turist çekmek için çabaladı. Fuarda yer alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin tüm güzellikleri temsil eden standıyla katılımcıların büyük ilgisini çekerken, “En Etkin Tanıtım” ödülünün de sahibi oldu. Fuar süresince binlerce ziyaretçinin yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, sanatçı Petek Dinçöz ve Turgay Başyayla, şair Ahmet Selçuk İlkan, TV programcısı Gaffur Uzuner gibi pek çok sayıda ünlü isim de Denizli Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret etti.

EN ETKİN TANITIM ÖDÜLÜ BÜYÜKŞEHİR’E

Denizli’nin doğal ve tarihi güzellikleri ile turistik alanlarının tanıtıldığı stantta; Denizli Kayak Merkezi, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Pamukkale, Karahayıt, Buldan dokuması, Serinhisar leblebisi, Yatağan bıçakları, Çivril elması ve halk oyunları gibi değerleri yer alırken ziyaretçilere ise tarhana çorbası, irmik helvası ye yanık kokulu yoğurtlu ekmek ikram edildi. Gerek stantların dizaynı gerekse tanıtılan değerlere gösterilen ilgi nedeniyle EMİTT 2018’e oldukça ilgi gören Denizli Büyükşehir Belediyesi, fuarda “En Etkin Tanıtım” ödülüne layık görüldü.

“FUARDAN ALNIMIZIN AKIYLA AYRILIYDIK”

Denizlili turizmcilerle birlikte katıldıkları EMITT 2018’de kenti en iyi şekilde temsil ettiklerini söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizlimizin dünya çapında tanınırlığına katkıda bulunmak ve şehrimize gelecek turist potansiyelini arttırmak gayesiyle katıldığımız bir turizm fuarından da alnımızın akıyla ayrıldık” dedi. Fuarda yer alan 1400 katılımcı kuruluş arasından “En Etkin Tanıtım” ödülü almanın kendilerini gururlandırdığını ifade eden Başkan Osman Zolan, “Denizlimizin turizm potansiyelini artırmak için yaptığımız çalışmalar sürecek. Bu tarz tanıtım ve fuar çalışmalarının meyvelerini net bir şekilde görmeye başladık. Emek veren katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.