30.11.2021, Salı
14 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi, EKB toplantısına ev sahipliği...

Büyükşehir Belediyesi, EKB toplantısına ev sahipliği yaptı

Haber Merkezi - 23 Ekim 2021 Cumartesi - 13:02 Büyükşehir Belediyesi, EKB toplantısına ev sahipliği yaptı

Enerji Kentleri Birliği Meclis Toplantısı, Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıda, 11 belediyenin daha birliğe üyeliği kabul edildi.

A- A+

Başkanlığını 2 dönemdir Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yaptığı Enerji Kentleri Birliğinin (EKB) ekim 2021 meclis toplantısı gerçekleştirildi. Karahayıt Mahallesi’ndeki bir otelde düzenlenen toplantının ev sahipliğini Denizli Büyükşehir Belediyesi yaptı.

EKB ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan toplantının açılış konuşmasında, üye belediyelere enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynaklarının doğru kullanımı konusunda danışmanlık, rehberlik ettiklerini söyledi.

Türkiye’nin enerji yatırımlarıyla büyük bir kabuk değişimi yaşadığını kaydeden Zolan, “Belediyelerimiz bu konularda öncü konumda ve bu durumdan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biz de EKB olarak, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı açısından belediyelerimize her zaman katkı sağlamaya, artı değer kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

ÜYE SAYISI 150’YE ULAŞTI

Toplantıda, Konya Büyükşehir, Eyüpsultan, Buca, Defne, Osmangazi, Alanya, Ahlat, Honaz, Sarayköy, Kale ve Baklan belediyelerinin Enerji Kentleri Birliğine üyeliği kabul edildi. Yeni katılımlarla birliğin üye belediye sayısı 150’ye yükseldi.

BELEDİYE BAŞKANLARI KENT GEZİSİ

Toplantının ardından üye belediyelerin başkan ve meclis üyelerinin katıldığı bir gezi programı düzenlendi. Kızılder Jeotermal Enerji Santralini ziyaret eden katılımcılara yetkililer tarafından bilgi verildi.

Heyet daha sonra Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’na çıktı. Denizli’de sosyal yaşamın vazgeçilmez renklerinden biri olan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın muhteşem manzarası ve eşsiz doğasına hayran kalan konuklar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.