05.07.2022, Salı
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesi, Çevre Haftası’na özel Çocuk...

Büyükşehir Belediyesi, Çevre Haftası’na özel Çocuk Şenliği düzenledi

Haber Merkezi - 6 Haziran 2022 Pazartesi - 11:09 Büyükşehir Belediyesi, Çevre Haftası’na özel Çocuk Şenliği düzenledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Çamlık Parkı’nda, Çocuk Şenliği düzenledi.

A- A+

Çocuklarda çevre bilinci ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen şenliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DESKİ Genel Müdürü Niyazi Türlü, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Aydın, Seval Gebeş ve çok vatandaşlar ile çocuklar katıldı.

Çevre duyarlılığına dikkat çekilen şenlikte, DESKİ Genel Müdürlüğünün “Minik Minik Ellerim, Susuz Büyümez Düşlerim” programı kapsamında su duyarlılığı ve tasarrufu hakkındaki tiyatro ve müzikal gösteri sunuldu.

Haberin DevamıReklam

Şişme oyun parkında gönüllerince oynayıp vakit geçiren çocuklara balon hediye eden Zolan, onlarla birlikte tahterevalliye binerek mutluluklarına ortak oldu. Çocuklarla yakından ilgilenen Zolan, daha sonra vatandaşlara fesleğen dağıttı.

Çocukların çevre bilincine sahip olmaları ve farkındalık kazanmaları adına çocuklara özel bir şenlik düzenlediklerini ifade eden Zolan, geleceğe daha yaşanabilir bir şehir bırakmak için gece gündüz demeden gayret sarf ettiklerini söyledi. Zolan, “Gözbebeğimiz, geleceğimiz çocuklarımıza daha yaşanabilir, çevreci, sağlıklı ve temiz bir kent bırakma adına Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiye Çevre Haftası etkinliklerimiz kapsamında bugün çocuklarımızla birlikte olup, onları hem mutlu etmek, hem de çevre bilincini aşılamak istedik. Her şey çocuklarımız için” dedi.