Denizli Büyükşehir Belediyesi 6. Kitap Fuarı açıldı – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesi 6. Kitap Fuarı...

Denizli Büyükşehir Belediyesi 6. Kitap Fuarı açıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Ekim 2023 Cuma - 14:02Güncelleme: 13 Ekim 2023 Cuma - 14:02
Denizli Büyükşehir Belediyesi 6. Kitap Fuarı açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi 6. Kitap Fuarı kapılarını açtı. Yüzlerce yazar ve yayınevinin katılacağı fuarda, imza günleri ve söyleşiler düzenlenecek. Fuar, 22 Ekim’e kadar açık kalacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi 6. Kitap Fuarı başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi (EGS) Fuar Alanı’nda düzenlenen fuarın açılışına Vali Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, PAÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, yazarlar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Eylül Fuarcılık Genel Müdürü Remzi Çayır, 6 yıldır gerçekleştirdikleri fuarı düzenliyor olmanın mutluğunu yaşadıklarını söyledi. Fuarın her yıl çok başarılı geçtiğini ve bir gelenek haline dönüştüğünü kaydeden Çayır, destek ve katkıları için Başkan Zolan’a teşekkür etti..

ZOLAN: İYİ Kİ KİTAP FUARINI BAŞLATMIŞIZ

Fuara ilginin her yıl arttığını belirten Zolan ise, “Her yıl ‘Kitap Fuarı ne zaman olacak?’ diye iple çekiyoruz. Kitap Fuarı başlattığım en keyifli ve ‘İyi ki yapmışız’ dediğim işlerden birisi. İlk başlattığımızda kafamızda ‘Acaba Denizli’de kitap fuarı nasıl olur?’ diye soru işareti vardı. Ama Denizli ilk kitap fuarımıza bile olağanüstü ilgi gösterdi” dedi.

Haberin DevamıReklam
Bilginin en büyük servet ve insanı kıymetli hale getiren en büyük güç olduğunu ifade eden Zolan, “İnsanlık, tarih boyunca değerli düşüncelerini, yaşadıklarını, gördüklerini, önerilerini yazarak bu eserleri günümüze kadar getirdi. Bu değerli eserlerde o kadar büyük bilgi birikimi var ki, yaşayarak öğrenelim desek ömrün yetmesi mümkün değil. Ancak yazarlarımızın bilgilerini kitap okuyarak alma imkanına sahibiz” diye konuştu.

FUARA DAVET ETTİ

Fuar alanındaki kalabalığın mutluluk verici olduğunu vurgulayan ve kitapseverleri fuara davet eden Zolan, “Çocuklarımız, gençlerimiz fuarımıza gelerek kitap kokusunu alsın, bilgiyle, ilimle donansın, ülkemizin gelişimine güç katsın. Çocuklarımız bizden daha başarılı olsun ve ülkemizi daha ileriye götürsünler istiyoruz. Fuarda hiçbir ayrım olmadan her görüşten kitabevi yer alıyor. Kim eser yazdıysa kapılarımızı sonuna kadar açtık. Herkes kendi gönlünden geçeni, arzu ettiği eser ve yazarı burada bulabilme imkanına sahip” ifadelerini kullandı.

“Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?” ayetini hatırlatan Zolan, “Biz bilenlerden olalım inşallah. İlim Çin’de bile olsa almak için yürüyenlerden olalım. İnşallah ilim, irfan, teknoloji ile hedefe yürümek için gayret gösterelim” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesini kesen Vali Coşkun, Başkan Zolan ve protokol üyeleri stantları gezerek yazarlarla bir süre sohbet etti. 22 Ekim’e kadar açık kalacak fuar 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.