27.10.2021, Çarşamba
9 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı...

Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı kapılarını açılıyor

Haber Merkezi - 7 Ekim 2021 Perşembe - 11:18 Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı kapılarını açılıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı, 350 yazar ve 250 yayınevinin katılımıyla kapılarını ziyaretçilerine açıyor. 17 Ekim’e kadar açık kalacak fuarda, imza günü, konferans ve söyleşi gibi etkinliklere de yer verilecek.

A- A+

Pandemi nedeniyle geçen yıl düzenlenemeyen kitap fuarı yarın açılacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi (EGS) Fuar Alanı’nda düzenlenecek fuara 350 yazar ve 250 yayınevi katılacak. 4. Kitap Fuarı’nın onur konuğu 71 basılmış kitabı bulunan Denizlili akademisyen, yazar, araştırmacı ve edebiyatçı Prof Dr Önder Göçgün olacak.

Çevre illerden de çok sayıda katılımın beklendiği 4. Kitap Fuarı’na İlber Ortaylı’dan Hayati İnanç’a, Metin Hara’dan Bahadır Yenişehirlioğlu’na kadar birçok ünlü yazar ve yayınevi katılacak.

Fuarda pandemi tedbirlerinin hassasiyetle uygulanacağı ifade edilirken, vatandaşların uyarılara dikkat etmesi istendi.

Fuarda ayrıca, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları’na eser veren yazarlar da okurlarıyla buluşacak. İmza günlerinin yanı sıra 30’a yakın yazarın konferans ve söyleşileri de fuar alanında olacak.

9 Ekim Cumartesi günü 14.00’de Bahadır Yenişehirlioğlu, 15.00’de Hatice Kübra Tongar ve 16.00’da Metin Hara’nın söyleşileri olacak.

10 Ekim Pazar günü 14.00’de Hayati İnanç, 15.00’de Burak Öge ve Sinan Yağmur ile 16.00’da İlber Ortaylı düzenlenecek söyleşilerde Denizlililere seslenecek.

Fuarla ilgili tüm söyleşi, imza günleri ve diğer detaylara https://denizlikitapfuari.org adresinden ulaşılabilecek. Ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesaplarından da duyurular yapılacak.

Haberin DevamıReklam

FUARA ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların fuara ulaşımı için de kolaylık sağlayacak. Bu kapsamda fuar süresince her gün saat 10.00’dan itibaren her saat başı İstiklal Caddesi’ndeki eski kütüphane önünden ve Pamukkale Üniversitesi KYK önünden ücretsiz otobüsler kalkacak. 8-17 Ekim tarihleri arasında saat 20.00’ye kadar açık kalacak fuar için Denizli merkezden son servis saat 19.00’da kalkacak.

ZOLAN, FUARA DAVET ETTİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kitapseverlerin her yıl heyecanla belediği kitap fuarını bir kez daha Denizlililer ile buluşturacak olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı’nın güzellikler getirmesini dileyen Zolan, “Tüm kitapseverlerimizi fuarımıza bekliyorum. Yüzlerce değerli yazarımız ve yayınevlerimiz vatandaşlarımızla bir araya gelecek. Yine kitapla, edebiyatla dolu bir fuar olacak. Ben tüm vatandaşlarımızın mutlaka fuarımıza giderek kitapla buluşmasını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.