26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı...

Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı açıldı

Haber Merkezi - 8 Ekim 2021 Cuma - 18:08 Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı, bir yıl aranın ardından kapılarını yeniden kitapseverlere açtı. Fuara, 350 yazar ile 250 yayınevinin katıldığı bildirildi.

A- A+

Geçen yıl coronavirüs tedbirleri nedeniyle ertelenen 4. Kitap Fuarı, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde (EGS) gerçekleştirilen törenle açıldı. Açılış törenine AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, yazarlar, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Rahatsızlığı nedeniyle açılış törenine katılamayan Kitap Fuarı’nın onur konuğu Prof Dr Önder Göçgün’ün mesajı okundu. Göçgün mesajında, fuarın onur konuğu olmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını belirtti. Kitap fuarlarının insanların kendisini geliştirme merkezi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Göçgün, fuarın hayırlı olmasını dileyerek emek veren herkese teşekkür etti.

Eylül Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çayır ise, pandemi nedeniyle 2,5 yıl aradan sonra yeniden Denizli’de kitap fuarı düzenlendiği için mutlu olduklarını belirterek, fuarın yapılmasında büyük emeği olan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan da, Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı’nın hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederek, kitap okuma alışkanlığının kazanılmasının hayatta büyük bir önem taşıdığını dile getirdi.

“İNSANLARIMIZIN FUARA GELMESİ BİLE BİR KAZANÇTIR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, 4’ncüsünü düzenledikleri fuarda Denizli’nin kitapla buluşmasını kolaylaştıracaklarını belirtti. Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı’nı başlatan Belediye Başkanı olarak hedefimiz, başta çocuklarımız olmak üzere insanlarımızı kitapla buluşturmaktır. Yüzlerce, binlerce kitap Denizlimize gelsin, insanlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız, fuarımızı gezsin, hangi kitabı istiyorsa ona dokunsun, kitap kokusunu hissetsin ve okusun istiyoruz. İnsanlarımızın fuara gelmesi bile bir kazançtır” dedi.

Haberin DevamıReklam

Fuarın onur konuklarını Denizlili yazarlardan seçtiklerini anlatan Başkan Zolan, “Denizlili yazarlarımızın şehri ile buluşmasını istiyoruz. Bu yılın onur konuğu Prof Dr Önder Göçgün hocamız çok kıymetlidir. 71 eseri var. Uzun süre üniversitemizde hocalık yapmış ve birçok eserin altına imzasını atmıştır. Şehrimizin değerlerinin unutulmasına müsaade etmeden geleceğe aktarmak adına birçok eser hazırlamış, Büyükşehir Belediyemizin Kültür Yayınları aracılığıyla eserlerinin yayınlanmasını sağlamıştır. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İMZA GÜNLERİ VE SÖYLEŞİLER

Fuarda tüm pandemi tedbirlerini aldıklarını belirten Zolan, “Çocuklarımız daha fazla kitaplardan uzak kalsın istemedik. Sanal dünyadan gerçek dünyaya ve kitaplara çok ara vermeden bu fuarı yapmaya karar verdik. Tüm tedbirlerimizi alıyoruz. İnşallah birçok yazarımız gelecek, imza günleri, söyleşiler olacak. Yüzlerce yayınevimiz var. Fuarımızın başarılı geçmesini temenni ediyorum. Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZE ÖRNEK OLACAĞIZ”

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan da, fuarın hayırlı olmasını dileyerek, “Gençlerimizin dünya gençleriyle rekabet edebilmesinin önünü açtığı kutlu bir açılışta hamdolsun beraberiz. İnşallah bugün burada gençlerimizle beraber stantları gezeceğiz. Bizi biz yapan değerlerimize ulaşmak ve kendi kabiliyetlerimizi geliştirmek için kitapla buluşacağız. Burada farkındalığı artırmak için gençlerimize örnek olacağız. Bu vesilelerle Denizlimizi kitap fuarıyla buluşturan Osman Zolan Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum” deri.

Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi kesen protokol üyeleri, stantları gezerek yazarlarla bir süre sohbet etti.

Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi 1. Uluslar arası Karikatür Yarışması’nda dereceye giren eserlerinin yer aldığı sergi de vatandaşların beğenisine sunuldu. 17 Eylül’e kadar açık kalacak fuar 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.