Denizli Büyükşehir Belediyesi 20 yeni otobüs aldı – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesi 20 yeni otobüs...

Denizli Büyükşehir Belediyesi 20 yeni otobüs aldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Ekim 2023 Perşembe - 12:33Güncelleme: 5 Ekim 2023 Perşembe - 12:33
Denizli Büyükşehir Belediyesi 20 yeni otobüs aldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir içi toplu ulaşımda kullandığı araç filosuna 20 yeni otobüs daha ekleyerek, toplam araç sayısını 258’e çıkardı. Başkan Zolan, yeni alınan otobüslerin maliyetini yaklaşık 100 milyon lira olarak açıkladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi şehir içi toplu ulaşımda kullandığı araç filosuna 20 yeni otobüs daha ekledi. Yeni otobüslerin teslim töreni, Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi Tesisleri’nde düzenlendi.

Programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gonca, Ulaşım AŞ Genel Müdürü Mustafa Gökoğlan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer ve Ulaşım AŞ çalışanları katıldı.

Zolan, burada yaptığı açıklamada, toplu ulaşımın çok önemli olduğunu belirterek, Denizlililerin şehir içi ulaşım ihtiyaçlarını güvenli ve konforlu bir şekilde karşılamaya devam ettiklerini söyledi.

Denizli’de toplu taşımaya talebin artarak devam ettiğini, bunun da kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Zolan, şehirlerde toplu ulaşım kullanılmasının trafik yoğunluğu azaltmaya ve hava kirliliğine karşı olumlu katkılar sağladığını, vatandaşlar açısından ise ekonomik olduğunu ifade etti.

Haberin DevamıReklam
OTÜBÜS SAYISIYLA İLGİLİ İLGİNÇ HESAPLAMA

Toplu taşımaya yoğun talep karşısında araç sayısını arttırmaya karar verdiklerini ve 12 metrelik son model 20 yeni otobüs ilavesi yaptıklarını bildiren Zolan, “Biliyorsunuz Denizlimizin plaka kodu 20. 20 yeni otobüste ilavesiyle otobüs sayımız 258’e ulaştı ve 258 de bizim şehirlerarası telefon kodumuz. Böyle bir noktaya gelmiş olduk” dedi.

Vatandaşların daha rahat ve konforlu ulaşımını sağlamak için böyle bir yatırım yaptıklarını söyleyen Zolan, “Ulaşımbizim açımızdan da kolay bir iş değil, şehirlerde ulaşımı sağlamak çok çok zor. Araçlarımızı arttırsak bileulaşımda bazen aksamalar olabiliyor” diye konuştu.

AMAÇ UCUZ ULAŞIM HİZMETİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ ile vermiş oldukları belediye otobüsü hizmetlerinden ayda 25 milyon liraya yakın zarar edildiğine dikkati çeken Zolan, sözlerine şöyle devam etti:

“Vatandaşlarımız ucuz ulaşım hizmeti aslın, omuzlarındaki yük artmasın noktasında bu zararı kendi bünyemize çekiyoruz. Büyükşehirden aktardığımız bütçelerle zararı kapatmaya çalışıyoruz. Ayda 25 milyon lira, yıl bazında baktığımızda 300 milyon liraya yakın bir zarar. Az değil ama önemli olan vatandaşlarımıza en üst seviyede hizmet vermek, doğru, güvenli, konforlu ve dikkatli bir şekilde, kaza bela olmadan ulaşımlarını sağlamaktır. Biz bu noktaya odaklanıyoruz ve vatandaşlarımızın omuzuna yük getirmemek için gayret sarf ediyoruz.”

Otobüs alımı maliyetinin yaklaşık 100 milyon lira olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Bunlarda ayrı bir maliyet ama biz vatandaşlarımız için her şeyi feda etmeye, her şeyi seferber etmeye gayret ediyoruz. Vatandaşlarımızın rahatı, huzuru, konforu ve ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olmaya devam edeceğiz. Allah’ım yolumuzu açık etsin, kaza bela vermesin ve bu 20 yeni aracımız hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı