Zolan’a Avrasya Hizmet Ödülü – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan’a Avrasya Hizmet Ödülü

Zolan’a Avrasya Hizmet Ödülü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Aralık 2023 Cuma - 14:25Güncelleme: 1 Aralık 2023 Cuma - 14:26
Zolan’a Avrasya Hizmet Ödülü

EkoAvrasya Vakfı tarafından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasında iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkılarında dolayı “Avrasya Hizmet Ödülü” verildi.

Eko Avrasya Vakfı, 2023 Avrasya Hizmet Ödülleri Töreni düzenlendi.Ankara Resim ve Heykel Müzesi Tarihi Türk Ocağı Salonu’nda düzenlenen törene, siyaset, medya, sanat ve iş dünyasından pek çok önemli isim katıldı.

Programda, EkoAvrasya Vakfı’nca, Türkiye’nin uluslararası kamuoyunda tanınırlığını ve etkinliğini artırmaya yönelik çalışma yürüten, Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasında ekonomik, kültürel ve sosyal işbirliği ve dostluk bağlarının kuvvetlendirilmesine katkıda bulunan isimlere ödülleri verildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasında iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkıları nedeniyle “Avrasya Hizmet Ödülü”ne layık görüldü. Zolan ödülü Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’ın elinden aldı. Ödülü kendisine layık göre Eko Avrasya ailesine teşekkür eden Zolan, “EkoAvrasya ailesine şehrim adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

ÖDÜL ALAN İSİMLER

Başkan Zolan’ın yanı sıra gecede, Kırım Tatar Milli Meclisi Onursal Başkanı Mustafa Cemil Kırımoğlu, KKTC İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, YSK Başkanı Ahmet Yener, Amasya Milletvekili Haluk İpek, Konya Milletvekili Orhan Erdem, MHP Genel Başkan Yardımcısı Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu da ödüle layık görüldü.