Zolan, Yaz Spor Okulları’nda kurs alan miniklerle buluştu – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan, Yaz Spor Okulları’nda kurs alan...

Zolan, Yaz Spor Okulları’nda kurs alan miniklerle buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Eylül 2023 Cumartesi - 12:04Güncelleme: 2 Eylül 2023 Cumartesi - 12:04
Zolan, Yaz Spor Okulları’nda kurs alan miniklerle buluştu

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda kurs alan minikler ile bir araya geldi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde gerçekleşen programa Başkan Osman Zolan’ın yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut katıldı. ilk olarak yüzme kursu alan miniklerle buluşan Zolan, çocuklarla yakından ilgilendi ve bir süre antrenmanı izledi.

 

ÇOCUKLARLA MASA TENİSİ OYNADI

Daha sonra Zolan taekwondo, cimnastik, judo ve masa tenisi eğitimi alan çocuklar ile bir araya geldi. Çocukların yeteneklerini sergilediği ziyarette Zolan, burada kısa bir süre çocuklarla masa tenisi oynadı, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Tesiste yer alan fitness salonunu da ziyaret eden Zolan, burada spor yapan vatandaşlara kolaylıklar diledi.

EĞİTMENLERDEN BİLGİ ALDI

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Yaz Spor Okullarında görev yapan eğitmenler ile de istişarelerde bulunan Zolan, eğitmenlerden kurslar hakkında bilgi aldı. Her zaman sporun yanında olduklarını dile getiren Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak hocalarımızın nezaretinde evlatlarımıza 22 ayrı branşta spor yaptırıyoruz. 5 yaşından başlayarak her yaşa istediği branşta spor yapma imkanı sunuyoruz. Yasaklardan ziyade çocuklarımıza gençlerimize alternatifler sunmamız lazım. Onların vakit geçirebileceği, kendini bulabileceği ortamlar yaratmamız gerekiyor. Yarının sporcuları bu tesislerimizde, kurslarımızda yetişiyor” dedi.

Haberin DevamıReklam
“ÇOCUKLARIMIZ ÇOK MUTLU”

“Çocuklar ve gençler bizim geleceğimiz” diyen Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlerimize spor yaptırarak onları ruhen ve bedenen geleceğe hazırlıyoruz. Yarınlarımız onlarla daha güzel olacak. Spor yaparak aynı zamanda disiplin, ekip ruhu kazanıyorlar. Sağlıklı bir şekilde de enerjilerini atmış oluyorlar. Onları masa başından, sanal ortamdan uzaklaştırmamız gerekiyor. Spor yaptırabilirsek, sanal değil gerçek arkadaşlarıyla buluşturabilirsek bunu kendimize başarı addediyoruz. Çocuklarımız çok mutlu. İnşallah aynı heves, heyecan ve güzellikle insanlarımıza birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizlere onların gözlerindeki ışıltıyı görmek yetecektir. Hayatı anlamlı kılan bir insanı mutlu edebilmek, onu doğru bir noktaya götürebilmek, sağlıklı yaşam standartlarına kavuşturabilmek ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırabilmektir. İnşallah bunu birlikte başaracağız.”