Zolan: Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi’ni 2 ay içinde tamamlayacağız – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi’ni 2...

Zolan: Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi’ni 2 ay içinde tamamlayacağız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Eylül 2023 Perşembe - 10:48Güncelleme: 21 Eylül 2023 Perşembe - 10:48
Zolan: Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi’ni 2 ay içinde tamamlayacağız

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bir süre önce yapımına başlanan Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi’ni iki ay içinde tamamlayacaklarını dile getirdi.

Sağlık alanındaki yatırımlar kapsamında olan ve Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süre inşasına başlanan Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışmalar devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da Karahasanlı Mahallesi’nde giderek incelemede bulundu, süreçle ilgili bilgi aldı. Zolan’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni ve beraberindekiler eşlik etti.

“SAĞLIK OCAĞI TALEBİNDE BULUNDULAR”

Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Zolan, Karahasanlı Mahallesi’nde Babadağ Toki Konutları ve Erdoğan Sitesi’nin bulunduğu bölgedeki vatandaşların sağlık ocağı talebinde bulunduğunu aktardı. Zolan, “Biz de bu talebi uygun gördük ve burada sağlık merkezimizin inşaatını başlattık. İnşaat hızlı bir şekilde devam ediyor, inşallah 2 ay sonra da tamamlayacağız ve vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Haberin DevamıReklam
Sağlık merkezinin çok fazla kullanılmamasını dileyen Zolan, “Sağlık merkezimiz inşallah çok fazla kullanılmaz. Ama ihtiyaç olduğunda da imdada koşması noktasında bu yatırımı yapıyoruz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE TESLİM EDİLECEK

Tesisin yapımının tamamlanmasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü‘ne teslim edeceklerini, daha sonra doktor, sağlık personeli görevlendirmeleriyle yatırımın faaliyete geçeceğini dile getiren Zolan, “Böylece güzel ve önemli bir işi de tamamlamış olacağız. Denizli Büyükşehir Belediyesi halkın hizmetinde, milletin taleplerini karşılama noktasında gece gündüz çalışıyor” ifadelerini kullandı.

KARAHASANLI AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Karahasanlı Mahallesi’nde yapımı süren Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi tek katlı betonarme yapı olarak inşa edilirken, toplam inşaat alanının 305 metrekare olduğu belirtildi. İki adet muayene odası, acil müdahale odası, aşı-bebek izlem odası, kan alma odası ve gebe izlem-aile planlama odası bulunan Karahasanlı Aile Sağlığı Merkezi’nde ayrıca emzirme odası ve su deposu yer alıyor.