10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan, Güney’de incelemelerde bulundu

Zolan, Güney’de incelemelerde bulundu

Haber Merkezi - 20 Temmuz 2022 Çarşamba - 12:34 Zolan, Güney’de incelemelerde bulundu

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Güney ilçesini ziyaret etti, Büyükşehir belediyesince gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili incelemelerde bulundu.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçe gezilerini Güney ile sürdürdü. Zolan’a Güney gezisinde Belediye Başkanvekili Turan Sarıkaya, AK Parti Güney İlçe Başkanı Süleyman Tombal, MHP Güney İlçe Başkanı Hakan Ertekin, belediye meclis üyeleri ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın eşlik etti.

Zolan’ın ilk durağı Haylamaz Mahallesi oldu. Kekik hasadı yapan üreticilerle buluşan Zolan, onlarla bir süre sohbet etti. Haylamaz ile Kerimler mahalleleri arasında ulaşımı sağlayan yoldaki sathi asfalt kaplama çalışmasını da gören Zolan, daha sonra Çamrak Mahallesi’ni ziyaret ederek burada Büyükşehir Belediyesi tarafından mahalleye kazandırılan sosyal tesiste vatandaşlarla buluştu.

Eziler, Karagözler ve Koparan mahallelerine de giden Zolan, vatandaşlar ile sohbet etti, hizmetlerle ilgili bilgi verdi, istek ve sorunları dinledi.

Karagözler Mahallesi’nde üreticilerin tütün kırımına da eşlik eden Zolan, her zaman üreten, alın teri ile kazanç sağlayanların yanında olduklarını söyledi.

“ASFALT EKİPLERİ SEFERBER OLDU”

Haberin DevamıReklam

Asfaltlama çalışmaları yapılan yolları gören Zolan, Denizli’nin 19 ilçesinin birçok mahallesinde asfalt ekiplerinin seferber olduğunu ifade etti. Zolan, “Vatandaşlarımızın konforlu ulaşımını sağlamak, tozdan, çamurdan kurtarmak, hem de yolun konforu ve güvenliği noktasında yapılması gereken yol çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bugün de Güney’e geldik. Çamrak, Eziler, Koparan, Karagözler ve Haylamaz Mahallelerimizi ziyaret ettik, yapılan asfalt çalışmalarımızı yerinde inceledik” dedi.

Güney ilçe merkezine en uzak konumda olan mahallelerin ulaşımı kolaylaştırmak adına çalışma gerçekleştirdiklerini kaydeden Zolan, “Eziler, Koparan ve Karagözler arasında yapılacak olan yol 11 kilometre uzunluğunda. Uzun zamandan beri gündemimizde. Bu sene planlamaya koyup, ihalesini yaptığımız ve yapımına başladığımız bir yol. Gerçekten Güney’in en uzak mahallesi ve yolların virajlı ve dar olması sebebiyle trafik güvenliği açısından sıkıntılar vardı. Arkadaşlarımız yol genişletme çalışmaları ve yolun üst seviyeye çıkması açısından yoğun bir gayret sarf ettiler. Hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah, bir iki gün içerisinde tamamlanmış olacak. Güney Koparan-Karagözler yolunu, uzun yıllardır konuşulan sorunu gündemimizden çıkarmış ve çözmüş olacağız” diye konuştu.

Yapılan asfalt çalışmalarıyla yolları daha iyi hale getirdiklerini söyleyen Zolan, “Vatandaşlarımız inşallah güzel, mutlu günlerde kullansın, sevdiklerine ulaşsın, işlerine rahatça gidip gelsinler. Allah’ım kaza ve belalardan korusun. Bu yol çalışmasına baktığımda arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu güneşin altında alın terini döken, tekniğini, bilgisini her türlü veren çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İnşallah birlikte Denizlimizin dokunulmadık yolu kalmayacak. Her nerede, ne ihtiyaç varsa yapmaya devam edeceğiz. Allah’ım yarınımızı bugünden daha güzel eylesin. İnşallah, bu yollarla insanlarımız daha konforlu, daha güzel bir hayat sürmesin temenni ve dua ediyorum. Allah’ım hayırlı ve uğurlu eylesin” ifadelerini kullandı.