Zolan: Gençlerimizin imkanlarını artırmamız gerekiyor – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Gençlerimizin imkanlarını artırmamız gerekiyor

Zolan: Gençlerimizin imkanlarını artırmamız gerekiyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Mart 2024 Çarşamba - 13:58Güncelleme: 20 Mart 2024 Çarşamba - 13:58
Zolan: Gençlerimizin imkanlarını artırmamız gerekiyor

Denizli’nin Çardak ilçesinde yapımı tamamlanan Gençlik ve Kültür Merkezi için açılış töreni düzenlendi. Törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Gençlerimizin imkanlarını artırmamız gerekiyor” dedi.

Çardak Gençlik ve Kültür Merkezi önünde düzenlenen açılış törenine AK Parti Denizli milletvekilleri Cahit Özkan ve Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çardak Kaymakamı Levent Küçük, Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz, AK Parti Çardak İlçe Başkanı Özgür Aksöğüt, Gençlik ve Spor Denizli İl Müdürü Ömer İlman, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

  

KURSİYERLERLE BİR ARAYA GELDİ

Zolan ve beraberindekiler açılış öncesi müzik, akıl zeka oyunları ve görsel sanatlar atölyelerinde eğitim alan kursiyerler ile bir araya geldi. Renkli görüntülerin yaşandığı programda kursiyerlerle yakından ilgilenen Zolan bir süre eğitim çalışmalarını izledi.

“GENÇLERİMİZE ALTERNATİFLER KOYMAMIZ GEREKİYOR”

Zolan daha sonra spor salonunda Gençlik ve Spor Bakanlığının sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme programına katılan öğrencilerle bir araya gelerek başarılar diledi. Törende bir konuşma yapan Zolan, tesisin hem yapısal anlamda hem de içerisinde yer çocuk ve gençlerin varlıklarıyla anlam kazandığını söyleyerek, “Bizim gençlerimizin önüne böyle alternatifler koymamız gerekiyor. Çocuklarımızın önüne engel oluşturmak değil, gidebileceği, faydalanabileceği eserleri ortaya koymak gerekiyor” diye konuştu.

“BU TESİS GENÇLERİMİZ VE ÇARDAK İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Çardak Gençlik ve Kültür Merkezi’nin çok önemli bir ihtiyaca yanıt vereceğini kaydeden Zolan, şunları söyledi:

“Başta Gençlik ve Spor Bakanlarımıza, çok değerli milletvekillerimize, Çardak Belediye Başkanımız Hüsnü Yılmaz Bey’e teşekkür ediyorum. Bu eserin ortaya çıkması için olağanüstü gayret gösterdi. Çardakımızı, şehrimiz ve ülkemizi daha ileriye götürecek olan gençlerimiz salonu doldurmuş. Gençlerimizin imkanlarını artırmamız gerekiyor. Bu tesis gençlerimiz ve Çardak için çok kıymetli. Birlik ve beraberlik içinde daha güzel işleri yapmayı Allahım nasip etsin. Çardak’ın yapılan yatırımlarla önümüzdeki 10 yıl içerisinde çehresi değişecek. Çardak’a gelecek veya burada yaşayacak insanlarımıza hizmet etmek gerekiyor. Altyapısı, üstyapısı, spor tesisleri anlamında imkanlar da sunmak gerekiyor.”

 

“GENÇLİĞE YATIRIM, GELECEĞE YATIRIM”

Gençlik ve Spor Denizli İl Müdürü Ömer İlman, gençlere yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu ve bu tesisin açılmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz da, yeni bir başlangıcın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, Gençlik ve Kültür Merkezi’nin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

“ONLARLA GURUR DUYUYORUZ”

Çardak’a yapılan bu yatırımın gençler ve ilçe için çok önemli olduğunu ve ilçeye çok yakıştığını söyleyen Ök, “Çardak çok daha güzellerini hak ediyor. Bugüne kadar hep çalıştık. Sizlerin desteğiyle de hep çalışmaya devam edeceğiz. Hem Büyükşehir Belediye Başkanımızdan, hem Çardak Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Onlarla gurur duyuyoruz” diye konuştu. AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, gençliğe yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunu, adeta gençlik haftası gibi dün Acıpayam’da bugün ise Çardak’ta gençler için çok önemli bir tesisi hizmete aldıklarını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti.

ÇARDAK GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ

Çardak Gençlik ve Kültür Merkezi akıl zeka oyunları, resim, müzik ve bilgisayar atölyesi olmak üzere 4 tane atölyeden oluşuyor. Bir adet cep sineması, bir adet derslik, 2 adet idari oda ve mescit tesiste yer alıyor. Spor salonunda ise 250 kişilik tribünü ile Çardak’a hizmet verecek.