13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Eğitim İçin El Ele projesiyle...

Zolan: Eğitim İçin El Ele projesiyle güzel sonuçlar aldık

Haber Merkezi - 23 Eylül 2021 Perşembe - 12:34 Zolan: Eğitim İçin El Ele projesiyle güzel sonuçlar aldık

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Gençlik Meclisinin sürdürdüğü Eğitim İçin El Ele projesiyle güzel sonuçlar aldıklarını belirtti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 2008-2009 eğitim öğretim döneminde başlattığı Eğitim İçin El Ele projesi 13. yılını geride bıraktı. Üniversiteli gençlerin gönüllü eğitimci olduğu projeden yararlanarak çeşitli üniversiteleri kazanan öğrenciler, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarette, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden ve gönüllü eğitmenler de hazır bulundu.

Birden, projeye katılan gençlerin yıl boyu azimle çalıştıklarını belirterek, “Birçok arkadaşımız istedikleri bölümleri kazandılar. Her birini tebrik ediyorum. Umarım en başarılı şekilde mezun olurlar. Gönüllü eğitimcilerimiz de büyük çaba sarf ettiler. Onlara da emekleri için teşekkür ediyorum. Sizlerin de emekleri çok büyük başkanım. Bunun için de sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BU GÜNE KADAR GÜZEL SONUÇLAR ALDIK”

Başkan Zolan ise, yıllar önce başlattıkları Eğitim İçin El Ele’nin Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisinin en uzun süren ve en anlamlı projelerinden biri olduğunu söyledi. Projeyle gençlerin üniversite sınavlarına hazırlanmasında, gönüllü eğitimci gençlerle dayanışma içine girdiğini belirten Zolan, şöyle devam etti:

Haberin DevamıReklam

“Herkesin elindeki imkanı paylaşabilmesi anlamında güzel bir proje oldu. Bu güne kadar güzel sonuçlar aldık. Bu sene daha da güzel sonuçlar görüyoruz. Sosyal sorumluluk anlamında genç arkadaşlarımız Gençlik Meclisi koordinesinde güzel bir proje gerçekleştirdiler. Sizler de daveti kabul edip katıldınız. Projenin katkısı mutlaka olmuştur. Ben de sizleri tebrik ediyorum. İnşallah yeni eğitim öğretim yılında okulunuzda başarılı olursunuz. Allah’ım yolunuzu açık etsin.”

“SİZLER, BİZİM ENERJİMİZSİNİZ, GELECEĞİMİZSİNİZ”

Gençliğin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Zolan, “Sizler, bizim enerjimizsiniz, geleceğimizsiniz. Sizlerin donanımlı olması ve arzu ettiğiniz yerlerde eğitim almanız bizi çok çok mutlu eder. Her türlü imkanımızı hiç düşünmeden gençlerimiz için seferber ettik. Bundan sonrasında da inşallah bunu devam ettireceğiz. Sizler donanımınız sayesinde inşallah bizden daha başarılı olacaksınız. Bayrağı inşallah sizler devralıp bizden daha ileriye, daha yukarıya götüreceksiniz. Gençlerimize güveniyoruz. Eğitim, spor, kültür ve diğer tüm alanlarda desteklerimizi sürdürüyoruz. Sizin gibi pırıl pırıl gençlerimizi gördüğümüzde ‘Daha ne yapabiliriz?’ diye düşünüyoruz” diye konuştu.

Bir süre gençlerle sohbet eden Zolan, kazandıkları bölümler hakkında bilgi aldı.