26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Denizli’de altyapı sorunu yaşayan tek...

Zolan: Denizli’de altyapı sorunu yaşayan tek bir mahalle kalmayacak

Haber Merkezi - 2 Mart 2021 Salı - 14:36 Zolan: Denizli’de altyapı sorunu yaşayan tek bir mahalle kalmayacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, altyapı çalışmalarının devam ettiği mahallelerdeki incelemesinin ardından "Denizli'de altyapı sorunu yaşayan tek bir mahalle kalmayacak" açıklamasını yaptı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğünün Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahallelerinde başlattığı altyapı çalışması devam ediyor. Bölgenin alt yapısını baştan aşağı değiştirecek proje ile Sevindik, Sümer ve Karşıyaka mahalleleri ilk defa yağmur suyu hatları ile tanışırken, toplam 122 kilometre içme suyu hattı, 78 kilometre kanalizasyon hattı ve 23 kilometre yağmursuyu hattı yapılacak. Atık suların büyük bir bölümünün Denizli Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’ne taşınacağı 2400 santimetre çapındaki dev kanalizasyon bağlantı boruları da Denizli tarihinde bir ilk olma özelliğini taşıyor.

“ALTYAPI BAŞTAN AŞAĞIYA DEĞİŞİYOR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, altyapı bölgesindeki yağmur suyu hattı çalışmalarını inceleyerek, çalışanlara kolaylıklar diledi. Zolan, burada yaptığı açıklamada, bölgede vatandaşların geçmişte kendi imkanlarıyla içme suyu ve kanalizasyon hatlarını döşediğini hatırlatarak, sistemin bugün ihtiyaçlara yanıt vermediğini belirtti. Bölgede yağmur yağdığında zaman zaman olumsuzluklarla karşılaştıklarını ifade eden Zolan, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam

“Yıllar öncesinden kalan ve artık sıkıntı oluşturan altyapıyı baştan aşağı değiştiriyoruz. İçme suyu hatlarımızı teknolojinin en üst seviyesindeki borularla değiştiriyoruz. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Kanalizasyon hatlarını da inşallah baştan aşağı vatandaşlarımıza sıkıntı vermeyecek şekilde değiştiriyor, en üst seviyede yatırımlarımızı sürdürüyoruz. En önemlisi ise yağmur suyu hatları. Yoğun yağışlarda olumsuzluklar yaşanıyordu. Birçok mahallemizde yaptığımız yağmur suyu hatları bu mahallelerimizle birleşiyor. Güçlü ve büyük, 2400 santimetre çapında kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. İstiyoruz ki vatandaşlarımız yağmur yağdığında yağmurun keyfini güzelliğini yaşasın, kafasında kaygı, sıkıntı olmasın.”

“ALTYAPI CESARET, SABIR VE DESTEK İSTER”

Altyapı çalışmaların etap etap, mahalle mahalle sürdüğünü kaydeden Zolan, bir şehirde, bir mahallede altyapı yoksa üste yapılanların bir anlamı olmayacağını vurguladı. Çalışmaların planlanan bir şekilde devam ettiğini söyleyen Zolan, “Çalışmaları yerinde inceledik. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlamaya gayret edeceğiz. Sonrasında üstyapı yapılacak. Mahallelerimiz bununla birlikte muhteşem olacak. Denizli’de altyapı sorunu yaşayan tek bir mahalle kalmayacak. Her yönüyle güzel ve artık geleceğine emin bakan bir mahalle haline gelecek. Her konuda hizmet almaya devam edecek. Şimdiden altyapı yaptığımız tüm mahallelere hayırlı olsun diliyorum. Altyapı cesaret, sabır ve destek ister. Destekleyen ve sabır gösteren tüm vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.