Zolan, Anıtkabir’i ziyaret etti – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan, Anıtkabir’i ziyaret etti

Zolan, Anıtkabir’i ziyaret etti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Ekim 2023 Cuma - 12:40Güncelleme: 21 Ekim 2023 Cumartesi - 14:58
Zolan, Anıtkabir’i ziyaret etti

Denizli Belediye Başkanı Zolan, Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Zolan, Anıtkabir Özel Defteri'ne “Hedef gösterdiğin muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için çalıştık, dünya kenti olduk” diye yazdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ve genel sekreter yardımcıları ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Sonrasında Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Zolan, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“En büyük mirasım dediğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde burada bulunmaktan dolayı büyük bir sevinç, gurur ve heyecan içerisindeyiz. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken aynı zamanda Denizlimizi ziyaret ederek şereflendirmenizin 92’nci yıl dönümünü de kutladık. Denizlimiz, bizlere göstermiş olduğunuz muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için durmadan çalıştı ve bugün sanayide, tarımda, ticarette, turizmde, kültür ve sanat alanında bir dünya kenti haline geldi.

Haberin DevamıReklam
Yüce Atatürk; büyük bir gurur ve şerefle 100. kuruluş yıldönümünü kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizi daha nice yüzyıllara taşımaya, sizin bizlere emaneti olan vatanımızı ve bayrağımızı canımız pahasına korumaya devam edeceğimizin sözünü veriyoruz. Zatıalinizin huzurunda istiklal mücadelemizin bütün kahramanları, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

ANKARA (İHA)