30.11.2021, Salı
14 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Altyapı çalışmalarının bittiği caddelere geçici...

Zolan: Altyapı çalışmalarının bittiği caddelere geçici asfalt dökülüyor

Haber Merkezi - 6 Kasım 2021 Cumartesi - 11:07 Zolan: Altyapı çalışmalarının bittiği caddelere geçici asfalt dökülüyor

Sümer ve Sevindik mahallelerinde devam eden altyapı çalışmalarıyla ilgili konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çalışmaların tamamlandığı caddelere geçici asflat döküldüğünü belirtti.

A- A+

Eski Çal Caddesi’ndeki çalışmaları denetleyen Zolan’a Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve beraberindekiler eşlik etti. Sümer Mahallesi’ndeki içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yenilendiğini ifade eden Zolan, çalışmaların bir süredir devam ettiği bölgelere geçici asfalt dökülmeye başlandığını ifade etti.

GEÇİCİ ESFALT DÖKÜLÜYOR

Altyapı çalışmaları olmadan üstyapının herhangi bir önemi olmadığını dile getiren Başkan Zolan, “Öncelikle alttaki yapılması gereken işlerden başlayarak kalıcı hizmetler bırakmaya çalışıyoruz. Sevindik ve Sümer Mahallelerimizdeki altyapı çalışmalarımız da devam ediyor. Altyapı çalışmalarının sonuna yaklaştık. Ana arterler ile yoğun kullanılan yerlerde çalışmaları biten caddelerimizi tozdan çamurdan kurtarmak için geçici de olsa asfaltlama işlemleri yapıyoruz ” dedi.

“ALTYAPI MALİYETLİ İŞ”

Altyapının zor, meşakkatli ve maliyetli işler olduğunu söyleyen Zolan, “Altyapı çalışmalarımız Sümer ve Sevindik Mahallelerimizde tamamlanacak. Bu mahallelerimizde gerçekten parmakla gösterilen mahalleler arasına girmiş olacak. Vatandaşlarımızın desteği en üst seviyedeydi. Onlar sıkıntı çekti, biz de gayret gösterdik, cesaret ettik. Çünkü altyapı cesaret, destek ve sabır işidir. Bu üçü bir araya geldi, altyapılarımız tamamlanma noktasına geldi. Sıra üst yapıda onu da gerçekleştireceğiz. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.