01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: 6 yılda 245 bin kişiye...

Zolan: 6 yılda 245 bin kişiye ücretsiz spor kursu verdik

Haber Merkezi - 16 Eylül 2020 Çarşamba - 15:19 Zolan: 6 yılda 245 bin kişiye ücretsiz spor kursu verdik

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2014'den bugüne 245 bin kişiye ücretsiz spor kursu verdiklerini açıklarken, pandemi nedeniyle ara verdikleri spor kurslarını yeniden başlatacaklarını bildirdi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz spor kurslarında eğitim veren antrenör ve eğitmenlerle bir araya geldi. Çamlık Mesireliği’ndeki programa Zolan’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut, Spor Şube Müdürü Murat Aydoğmuş, eğitmenler ve antrenörler katıldı.

Toplantıda konuşan Zolan, salgın nedeniyle ara verdikleri spor kurslarını yeniden başlatacaklarını, birçok branşta kurs başvuruları aldıklarını söyledi. 7’den 70’e spor yapmak isteyen herkese, istedikleri branşta spor yapma imkanı sunduklarını ifade eden Zolan, “Tesislerimiz ve eğitmenlerimiz hazır durumda. İnşallah kurslarımıza başvuran çocuklarımıza, gençlerimize, hanım kardeşlerimize, beylere eğitimler vereceğiz. Tabii ki eğitimlerimiz salgın önlemleri ve kuralları çerçevesinde, maske-mesafe-hijyen şartlarına dikkat edilerek verilecek” dedi.

Haberin DevamıReklam

“KURSLARA TALEP YOĞUN”

Kursları başlatarak hem vatandaşların sağlığını korumaya hem de spor yapma alışkanlıklarını artırmaya katkı koyacaklarını belirten Zolan, “Bu çerçevede vatandaşlarımızın sağlık sistemini daha da güçlendirmek, kendilerini daha zinde tutmalarını sağlamak adına spor yaptırmaya devam edeceğiz. Gençlerimizden, hanım kardeşlerimizden çok yoğun talep var. Talep eden vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek bizim görevimiz. Her branşın deneyimli antrenörleri olarak sizler de eğitimler vereceksiniz. Bizler de her zaman sizlerin ve vatandaşlarımızın yanında olacağız.Ben, sizlere başarılar diliyorum. Kurslarımıza gelen tüm vatandaşlarımıza, kendi sağlıklarına vermiş oldukları önemden dolayı, spora olumlu bakışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın taleplerini inşallah en iyi şekilde karşılaşacağız” diye konuştu.